Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 342/2016, Środa 7 grudnia 2016 r., Marcina i Ambrożego
Opublikowano
Przemyśl
Kultowe miejsca: Kwadratowa pizza z majonezem u pana Zdzisława
Niewielka, obita sidingiem kioskowa budka, poszerzona o magazynek i zaplecze. Wcześniej był tu magiel, a właściwie punkt przyjęć zakładu pralniczego. Wewnątrz od lat to samo wyposażenie, te same twarze i co najważniejsze: to samo menu, a w nim królująca niepodzielnie niewielka, kwadratowa pizza, podawana na papierowych tackach... Klasyka sama w sobie.
fot. Kamil Jacek Zarański
– Pamiętam czasy, kiedy zatrudnialiśmy 3 pracowników, a dziennie schodziło nam 200 do 300 sztuk pizzy. Dla porównania dzisiaj to 30 – 40... Wielu klientów stołowało się tu codziennie, a niektórzy z nich stołują się do dzisiaj – wspomina p. Zdzisław.

U pana Zdzisława czas się zatrzymał. Wchodząc do budyneczku i siadając przy jednym z niewielkich, prostokątnych, czarnych stolików, czuję się jak kiedyś, podczas pierwszych, nieśmiałych, podstawówkowych randek.  Komu by to dzisiaj przyszło do głowy?

– Przychodzi dalej! – wyrywa mnie z letargu pan Zdzisław. – Czasem muszę interweniować, przypominając, że to miejsce publiczne! – śmieje się właściciel. – No może nie dzieje się to już tak często, jak kiedyś, ale dalej przychodzą gimnazjalne pary (...)

fot. Kamil Jacek Zarański
fot. Kamil Jacek Zarański
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
28 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Maniek 89.64.2.63 10.03.2016

A gdzie to ?

user
Anonim 83.24.151.66 10.03.2016

Na ulicy św. Jana, niedaleko Kościoła Salezjanów. 

user
Zizi 31.183.228.160 10.03.2016

Jego hot-dogi wartę grzechu ! :)

user
toja 185.18.135.13 10.03.2016
też nie wiem,gdzie to miejsce
user
Wafel 31.183.195.12 16:18:35 11-03-2016

Na skrzyżowaniu grunwaldzkiej i św jana

user
Smakosz 46.113.130.98 10.03.2016

Potwierdzam! Pizza jest przepyszna. Niestety, tu w Warszawie takiej nie ma. Za te cene i jakosc, zrobilaby furrore w stolicy zamiast kebabow. Pozdrowienia z Warszawy. Kiedys wpadne!

user
też lubię pizze 143.176.72.3 10.03.2016

fast foody są nadal w modzie tak jak nadal są nie zdrowe... a tak poza tym Przemyśl ciągle emigruje w poszukiwaniu szczęścia...

user
mrdankos 77.255.226.7 10.03.2016
"biała budka" chodziło się tam cała podstawówkę :)
user
rrr 94.254.192.146 10.03.2016

Jak odwiedzam  Przemyśl  zawsze  wpadam na jedną  małą  z szynką  :)

user
Indy 87.239.222.19 17:07:56 11-03-2016

A ja na dwie duże z pieczarkami

user
Ewa 95.49.234.48 10.03.2016
Miejsce z klimatem i historią :) Pan przemiły, a pizza przepyszna!
user
Michał :D 89.78.40.123 10.03.2016

ale bym zjadł, rewelacja ,

user
asd 81.161.203.159 10.03.2016
pamietam jak na poczatku byly takie wysokie krzesla a blat dookola lokalu :)
user
misiek 89.79.186.116 10.03.2016

Jak chodziłem do podstawówki to jest mniej więcej 88r-96r zawsze po lekcjach w drodze do domu zaglądaliśmy na pizze. Nie pamiętam kiedy dokładnie, bo wtedy ceny się szybko zmieniały, ale był taki czas, że kosztowała Chopina, czyli 5000 zł. W tamtym czasie do wyboru były dwie pizze:  z pieczarkami i  z kiełbasą. Pamiętam, że ta pizza bardzo mi smakowała i robiliśmy zawodu, kto ją bardziej popieprzy. Jak będę znowu w Przemyślu to na pewno odwiedzę to miejsce.

user
Taki jeden ;) 94.254.162.201 10.03.2016

Najlepsze w mieście ;)

user
Dubliner 86.44.112.162 10.03.2016

Fakt, pizza przepyszna jak ktoś  nie jadł to musi koniecznie spróbować. Szkoda że tutaj takiej nie ma :(

user
Cysiu 193.242.143.88 10.03.2016

Hot-dog za 2,60zl z cebulką pycha biorę jak tylko mam czas i pieniądze 

user
XXX 31.183.209.62 10.03.2016
Ooo tak. Jakieś 25 lat temu też chodziłam na tę pizzę! Jest pyszna!:) Niestety cena dość wysoka jak na taką malutką pizzę. Gdyby była tańsza na pewno byłabym częstym gościem :)
user
Justyna 188.146.140.221 21:59:01 10-03-2016

Jak nazywa się ta pizzeria??? Nigdy w niej nie byłam

user
Daniel Fuksa 86.20.22.38 10.03.2016

A ja co roku przyjeżdżam z Londynu , chodź jestem szefem kuchni i tez potrafię zrobić pizzę  ale takiej pizzy nie ma nigdzie na świecie !!! 

Panie Zdzisławie pamietam jak to miejsce inaczej wyglądało : była lada boazeria i kolejka aż na zewnątrz !!! Ale smak a zwłaszcza pizza z pieczarkami to majstersztyk !!!!

Pozdrawiam 

Daniel z Londynu do zobaczenia w sierpniu !!!!

user
Krzysiek 89.188.222.251 10.03.2016
Jadalem tam jakieś 15 lat temu i czas pszypomniec sobie  ten wspaniały  smak
user
Uczen z Przemyśla 185.18.135.208 10.03.2016

Hot-dogi pana Zdzicha są mistrzowskie! Jesteśmy z kolegami w budce, jak tylko możliwe :)

user
xx 31.183.196.204 11.03.2016

Pizza pycha - dodam, że mój syn będąc uczniem podstawówki /lata temu/ prosił mnie mamo daj na pizzę, nie zawsze mnie było stać ale dostawał na nią .Dziś po tylu latach jak syn przyjeżdża do domu to pyta czy kiosk P.Zdzisława i jego pizza jest i trwa. Potem wybiera się już dziś z żoną na ucztę z pizzy do małego lokaliku, mimo iż dziś  stać go na najlepszy posiłek w najdroższym lokalu w Przemyślu. Raz zapytałam co cię tam tak ciągnie ? odpowiedź - pizza jej smak ,  niesamowite wspomnienia z dzieciństwa ,atmosfera lokalu.

user
Michal 82.19.155.246 11.03.2016

Jedna z najlepszych pizzerii w Przemyślu. Polecam bo kto raz spróbuje będzie wpadał częściej

user
oiuytr 31.175.148.246 12.03.2016

Pogratulować temu panu , że utrzymał biznes pomimo tylu dziejowych zmian , czystek itd . Tylko taka dygresja czy Przemyśl ma się chwalić i kreować budkami z pizzą .

user
Akwas 31.183.243.31 12.03.2016

Duża z kiełbachą <3

user
absolwent5 78.131.239.62 16.03.2016

mistrzostwo świata :)pyszne jedzonko i zawsze można miło porozmawiać z panem Zdzisławem :)

user
gosia88 93.181.176.224 04.07.2016

To byl i moj smak dziecinstwa, czas odnowic wspomnienia.... do zobaczenia p. Zdzislawie! 3mam kciuki by pizza odzyskala dawna swietlnosc;)

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium