Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Przemyśl
"Moje córki przyniosły to paskudztwo ..."
– Moje dzieci mają wszy – alarmuje jedna z matek. Okazuje się, że pomimo rozwoju cywilizacyjnego problem wciąż powraca i dotyka uczniów różnych placówek edukacyjnych. Nasila się zwłaszcza po wakacjach, ale – jak pokazuje przykład – jest obecny także w inny okresach roku. Wszawica, co podkreślają specjaliści, nie jest wyłącznie oznaką braku higieny. Każdy może się jej nabawić, szczególnie najmłodsi przebywający w skupiskach.
fot. Fotolia
– Wszawica istnieje i w żadnym wypadku nie może być utożsamiana z biedą. Sprzyja jej brak higieny – tłumaczy Adam Sidor, państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Przemyślu.

– Napiszcie proszę o tym, że w XXI wieku w szkołach i przedszkolach borykają się z wszawicą – pisze do nas przemyślanka, która swoje dane osobowe zastrzega do wiadomości redakcji. – Moja córka chodzi do szkoły podstawowej (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Półwyspiarz 31.183.215.166 10.03.2016

Kto się boryka z wszawicą w szkołach? Szkoła? Zapewne szkoła jest też winna, że ten czy ów dzieciak wszawicę MA? Tak? Coś się komuś powaliło! Może by tak mamusia sprawdziła dziecku zawartość włosów, może by tak w końcu się zaczęły mamusie interesować swymi dziećmi, może by tak.....................Nauczyciel ma sprawdzać czystość włosów? Openisowani co niektórzy rodzice. 12 zetów za takie coś:

Sora Forte, 1%,
user
ilona 178.235.43.170 06.04.2017

wszy były..są i będą..kwestia tylko czy problem nas dotknie czy nie, w przedszkolu mojej córki też ten problem się pojawił, na szczęście szybko został opanowany, bo rodzice poważnie podeszli do sprawy i szybko porobili porządki na głowie swoich pociech, a ci których dzieci jeszcze się nie zaraziły zaaplikowali  różne środki ochronne, bo w tych czasach profilaktyka w tej kwestii również jest dostępna, ja też zastosowałam, wybrałam ochronę w formie odżywki z hedrinu i zamiast szukać winnych wolałam skupić się na tym, żeby skutecznie,  uchronić dziecko, a nauczyciele cóż..nie sądzę, żeby było im to obojętne, bo przebywając na co dzień z dziećmi są narażeni i pewnie niejednokrotnie muszą dbać również o swoje głowy przy takich grupowych akcjach..

nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium