Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 340/2016, Poniedziałek 5 grudnia 2016 r., Kryspina i Saby
Opublikowano
Przemyśl, Fredropol
Kogo we Fredropolu opętał diabeł?
– Wójta chyba diabeł opanował – mówi mężczyzna z Fredropola. Część mieszkańców jest zbulwersowana pomysłem organizacji dyskoteki w okresie Wielkiego Postu. Błaha z pozoru sprawa okazuje się jednak prowokacją i kryje w sobie drugie dno.
fot. Paweł Bugira
Wiceprzewodniczący rady gminy Sebastian Puchala (z lewej) tłumaczy, że wcale nie chciał organizować dyskoteki. – Wójt potrafi szybko działać, jeśli jest to w jego interesie politycznym. W innych sytuacjach nie jest tak aktywny – twierdzi. – Zastanawiam się, do czego ten człowiek jest zdolny – mówi wójt Mariusz Śnieżek.
Dyskoteka dla młodzieży miała się odbyć w świetlicy wiejskiej we Fredropolu 26 lutego, w ostatni piątek ferii zimowych. Sprawa wywołała poruszenie wśród mieszkańców samego Fredropola oraz okolicznych wsi. Jak mówią, została także skrytykowana przez księży. – Nie wiem, diabeł go chyba opanował – mówi nam zdenerwowany mieszkaniec Fredropola.

Wójt: – Byłem mocno zdziwiony

Okazuje się jednak, że to nie wójt był inicjatorem dyskoteki (...)
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
21 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Giga 83.24.79.40 08.03.2016

Czysty Ciemnogród...

user
czerupa 31.183.226.249 20:26:39 08-03-2016

Raczej brudna, zafajdana ciemnota.

user
janzewsi 46.76.29.21 08.03.2016

zacofany skraj polsko-ukraiński

user
s 94.40.44.230 08.03.2016

tereny podprzemyskie i wszystko jasne

user
s fg 31.175.199.167 08.03.2016

kto rozdziobał pałacyk Fredry , z którego zostały gołe mury , a jeszcze w 89 roku była tam biblioteka , świetlica itd .

user
Półwyspiarz 31.183.215.166 09.03.2016

Gromy spadną na Fredropol! Hej mieszkańcy, a jak wy spędzacie wielki post? Ilu z was odwiedziło potrzebujących, ilu z was wsparło biednych (czarnych wykluczam), jak przestrzegacie postu, a rekolekcje wielkopostne, a udział w drodze krzyżowej i gorzkich żalach, a.................? Ot hipokryci!!!

user
dyktator 84.10.97.83 09.03.2016

Wójtów powinien mianować wojewoda lub starosta,a doradcami wójta powinni być jedyni sołtysi, a ta cała porąbana wieśrada tylko utrudnia pracę wójtów.

user
Arturro 185.18.135.33 09.03.2016

Żyjemy nie tylko w zaścianku Polski. Jesteśmy ogonem Europy. Wstyd za władzę i ciemny naród.

user
olaboga 212.180.184.13 09.03.2016

To chyba jakiś żart. Czyli radny zrobił taką niby-prowokację? Ludzie, przecież to jest żałosne ! Współczuje wójtowi użerania się z takimi radnymi i taką społecznością. Naprawdę szczerze współczuję...

user
liza 81.161.203.97 09.03.2016

to juz jest prywatna wojna  jedna i druga strona warte sa siebie

user
ja pie....ę 31.183.233.102 09.03.2016

To już nawet nie Polska C, to mentalna Kambodża.

user
Nemo 185.25.123.249 09.03.2016

Jestesmy w koncu krajem katolickim i nalezy tego przestrzegac. Wspolczuje tym, ktorzy nie wiedza czym jest Wielki Post. 

user
kikipip 5.172.234.217 21:32:51 09-03-2016
no i co ze jest krajem katolickim , ale kazdy ma prawo wyznawac co innego , inna wiare lub w ogole nei wyznawac i nikt nikomu nei powinien temu narzucac! tak samo jak powinno sie zdjac te wszystkie krzyze w urzedach i szkolach bo jest to obraza dla ludzi ktorzy nie praktykuja tego klamstwa ktore "daje" nam kosciol
user
asdf 94.40.76.5 15:19:46 10-03-2016

Otóż nie wg Konstytucji władze państwowe zachowują bezstronność w sprawach światopoglądowych i religijnych.  Zatem Polska nie jest ani katolicka ani prawosławna ani muzułmańska ani ateistyczna.

user
kikipip 5.172.234.217 09.03.2016

ja pierdole przeciez nie kazdy jest katolikiem to dlaczego inni ludzie maja sie glodzic , nie imprezowac itp ?! co za gowno..

user
andrzej 31.183.220.189 09.03.2016

żenada, gratuluje poziomu dziennikarstwa, ciekawe o czym będzie kolejny artykuł Pana Pawła ? Proponuje "walka żuli o wino  pod monopolem w Tryńczy" ewentualnie nawiązując do obłędnego i okultystycznego hasła "Kogo we Fredropolu opętał diabeł?" polecam tytuł " walki gangów o wpływy w wiosce"

user
a 94.40.44.230 14:46:46 10-03-2016

masz rację, poziom dziennikarstwa to prymitywno -szaletowy sposób zarabiania na podupadający periodyk...

user
iiiza 81.161.203.97 10.03.2016

lepszy temat to ciche walki klubow w szkołach ii nekanie niewinnych  strach o dziecko to jest problem  a nie ze ktos z kims sie nie lubi i robia sobie na przekor  prawdziwe problemy  mieszkancow gminy  pozostaja odsuniete na drugi plan 

user
mieszkaniec gminy 185.18.135.252 10.03.2016

Celnik ty to weź się za robotę a nie wietrzysz jakieś afery, czepiłeś się szkół w Kupiatyczach.  Lepiej czep się swojej miejscowości i zacznij coś dla niej robić. Robisz  dyskoteki dla młodych dzieci gdzie i tak nikt nie przychodzi , weź coś zrób w sprawach rozwoju. Przez ciebie nie ma trybuny dla Unii i na ostatniej sesji znowu byłeś przeciwny jej zakupu . Zawodnikom z klubu obiecałeś pieniądze nie zapłaciłeś  - zawodnicy odeszli . Także ty lepiej chłopie weź się ogarnij żeby ludzie przypadkiem cie faktycznie nie przepędzili.

user
Tez mieszkaniec 94.254.224.167 11.03.2016

 Żadnego głosowania w sprawie trybuny na stadion nigdy nie było, łatwo sprawdzic w podjetych uchwałach, ja sprawdziłem, nie było. Były radny sam nie załatwił pieniędzy na klub a teraz pisze glupoty. Ludzie jest droga nowa w Kormanicach, parking przy budynku UG w kostce, kupiony sprzęt dla OSP, zrobione w rok. Oby każdy tyle zrobił a przedwczoraj byłem po jabłka. Nie siejmy nienawisci to tyle

user
polo 178.43.108.118 11.03.2016

Nie wszyscy są  wierzący, mnie wiszą posty,kościoły i inne durnoty.Ja chcę żyć w wolnym od prania mózgu przez kler kraju i mam prawo tańczyć w wielki piątek i jeść boczek .

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę