Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 341/2016, Wtorek 6 grudnia 2016 r., Mikołaja i Emiliana
Opublikowano
Jarosław
5 ofiar śmiertelnych na obwodnicy Jarosławia
Obwodnica Jarosławia stała się najniebezpieczniejszą drogą w mieście. Od czasu jej otwarcia pod koniec 2012 r. zginęło na niej pięć osób i doszło do 56 kolizji. Ostatnio śmierć czeka w tym samym miejscu. W okolicy 4 kilometra drogi, licząc od strony Rzeszowa.
fot. zbiory własne
Wypadek z 25 lutego ub.r. Kierujący iveco zginął na miejscu.

– Na obwodnicy doszło do poważnych wypadków. Chciałbym, byśmy wyciągnęli wnioski i ustalili, czy jesteśmy w stanie coś zrobić, żeby zabezpieczyć się w przyszłości przed takimi zdarzeniami. Chodzi przecież o życie i zdrowie naszych mieszkańców. Kolejny problem to (...)

fot. zbiory własne
Rok później, 25 lutego br. Ginie 34-letni kierowca audi.

Spodziewajmy się ograniczeń

Z policyjnych ustaleń wynika, że na około 100-metrowym odcinku od czwartego kilometra obwodnicy wskazane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. Jest to łuk drogi za (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
10 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Rodowity 31.128.8.161 08.03.2016

Ktoś kto projektował pasy poziome na tej obwodnicy powinien pójść siedzieć. Jak można malować linie przerwane na łuku drogi gdzie jest niedostateczna widoczność pojazdów jadących z naprzeciwka? 

user
ello 31.128.8.196 18:55:54 08-03-2016

Jesy tak jak piszesz Powinni cos z tym zrobic Niebezpieczns trasa Linia przerywana na luku 

user
Kierowca 188.146.4.210 08.03.2016

Do rodowity. Słuchaj przyjacielu co ma linia do wypadków bo już słyszałem wiele pretensji do tej linii. Przecież nikt nie każe Ci wyprzedzać na zakręcie. Ty jak chcesz wyprzedzić to nie patrzysz czy jedzie coś z naprzeciwka tylko patrzysz jaka jest linia? 

user
Rodowity 31.128.8.161 22:42:27 08-03-2016
Jeżdżę ta obwodnica ok 4 razy dziennie. I powiem Ci że conajmniej 1 x dziennie widzę jak wyprzedzają inni kierujący.  Osoby wyprzedzane robią miejsce, przyblizajac się do barierek bo ktoś ich wyprzedza na łuku drogi a tu nagle pojawia się samochód z naprzeciwka.  Uwierz mi ze wyprzedzam w miejscach widocznych gdzie widzę jezdnię z naprzeciwka. I w miejscach do tego dozwolonych czyli gdzie jest linia przerywana. Gdyby była ciągła jest to również znak ze nie powinno tam dochodzić do wyprzedzania. 
user
ja 77.253.231.35 09:16:48 09-03-2016
co ma linia do wypadków?  ano to że jej obecność zezwala na wyprzedzanie a półgłówki nie myślą tylko wyprzedzają -  linia ciągła będzie "myślała" za nich
user
ell 193.242.142.65 08.03.2016

Oznakowanie poziome powinno być odzwierciedleniem tego jak należy się zachować na drodze, tylko czy to jedyny problem tej obwodnicy? Dlaczego w każdym kierunku jest tylko jeden pas, wyprzedzanie jest tam bardzo utrudnione bo droga kręta, łatwo jest się z kimś zderzyć wyprzedzając. Kolejny raz w Jarosławiu oszczędności kosztem bezpieczeństwa i wygody. Osobiście przyznam się ,że unikam tego miasta ze względu na ogólną "bylejakość" organizacyjną tego miasta.

user
Yuz 185.25.120.242 08.03.2016

jest jeden pas bo obwodnice wybudowano na bagnach 5x przekroczono budzet :D jakby wybudowali kolejny pas to by ta obwodnica do teraz nie powstala :)

user
AN... 178.43.121.38 09.03.2016

Nie każdy patrzy na pasy i nie każdy patrzy czy jedzie coś z przodu po prostu wyprzedzaja, spiesza się nie wiadomo dokąd nie raz spotkałam się z tym, że sama musiałam komuś zjeżdżać to jakaś masakra ciagle wyprzedzają i 3 auta spotykają się w jednej linii. Jedziesz sobie spokojnie ale ktoś może Cię zabić prze brawure.

user
dsfsd 83.17.230.41 09.03.2016

Serio myślicie że ograniczenia pomogą? Jak jakiś młody dorwie samochód tatusia i wyciśnie z niego całą fabryczną moc to ograniczenie nic nie pomoże.

user
Matii 31.128.8.233 09.03.2016
powiem tak , czy na luku jest dostateczna widicznosc czy nie , to tak czy inaczej nie moze byc lina przerywana , poniewaz zagraza to bezbieczenstwu w ruchu drogowym ! :) jedyne kog mozna o to oskarzyc to ZDKIA ;D . A jezeli taki temat to powiem krotko i na temat . Jestem mieszkancem miejscowosci Korczowa i od czasy gdy obwodnica istnieje tak niá jezdze. nie waæne czy jade 60 km/h czy 80 , mimo ze ograniczenie jest do 90 km/ h , to i tak te pierdolone Ukraincy potrafia wyprzedzac na podwojnej ciaglej, na luku , nawet na skrzyzowaniu w miescie. Ludzie od roku 1997 gdy otwozyli przejsciegraniczne w korczowej  to do chwili obecnej roku 2016 jest na tej drodze krajowej ponad 20 krzyrzy, czyli wypadkow smiertrlnych ! , z czego  wieksza polowa wypadkow jest spowodowana przez obywateli ukrainy! :) troche slyszalem ale jeszcze wiecej widzialem , bylem jezdzilem , zjedzilem pol  ukrainy i wiem jak tak jezdza a jak u nas w Polsce , wiem jakie sa przepisy u nas a jakie u nich , nie zaprzeczajcie naprawde bo nie warto. Jezeli ktos nie zapozna zycia badz podrozy w strachu to nie bedzie wiedzial jaka jest prawda , i na prawde ludzie nie badzcie KURWA smieszni ! ;)
nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę