Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Przeworsk
„Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem” w Prokuraturze Rejonowej w Przeworsku
W dniach od 23 do 28 lutego prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Przeworsku będą do dyspozycji wszystkich, którzy zgłoszą się o pomoc. Pokrzywdzonym petentom udzielane będą informacje w zakresie niezbędnym do realizacji ich uprawnień procesowych.

W roku 2000 w Ministerstwie Sprawiedliwości zrodziła się idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”, mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw (Dz. U. nr 59 poz. 517).

Tegoroczna formuła „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” jest kontynuacją przyjętej formuły. Do 2010 r. Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw w Polsce był organizowany w sądach, gdzie odbywały się dyżury, podczas których osobom pokrzywdzonym przestępstwem porad prawnych udzielali prawnicy reprezentujący różne grupy zawodowe.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
P.K 178.43.78.38 10.02.2015

Dlaczego tylko tydzień pomocy dla pokrzywdzonych , a resztę dla przestępców.

Pokrzywdzeni chcą równouprawnienia i tyle samo dni pomocy co przestępcy.


W jaki sposób Prokuratorzy z przeworska mogą pomóc mieszkańcom regionu, jęsli ktoś się zgłosi że w Sądzie ginely akta, rozprawa była bez wymaganego składu, a temu wszystkiemu przyglądał się Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Przeworsku, który był na rozprawie.

W jaki sposób Prokurator odpowie osobie która , aby nie iść do wojska musiała dać w łapę , aby zmieniono kategorię , a po roku okazało się że nie ma już zasadniczej służby wojskowej i tak naprawdę łapówka była niepotrzebna.

Odpowiedz będzie , nie przejmuj się Ja też płaciłem (Szef Prokuratury Rejonowej w Przeworsku ma załatwianą kategorię wojskową , którą załatwiał Jan Strączek).
Jeśli jako poszkodowani poszli by byli pracownicy Cukrowni i powiedzieli że Prokuratura nie interweniowała , gdy burzyli zabytek Cukrownie Przeworsk, co by odpowiedzieli ?

- Polacy nic się nie stało, My szanujemy tylko biznesmenów , a nie frajerów .

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium