Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 174/2018, Sobota 23 czerwca 2018 r., Wandy i Zenona
Opublikowano
Region, Nisko
Zleciła zastrzelenie własnego psa. 3 osoby usłyszały zarzuty
Trzy osoby usłyszały zarzuty w związku z zastrzeleniem psa. Zabicia czworonoga zleciła jego właścicielka, która nie radziła sobie z czworonogiem.
fot. serwis policji
Zabezpieczona broń i amunicja.
Kobieta była właścicielką psa od 3 lat. Miała z nim kłopoty, dostała nawet mandat za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. – 72-letnia kobieta poprosiła syna, aby pomógł jej pozbyć się czworonoga. Początkowo zastanawiali się nad otruciem psa. Potem stwierdzili, że lepiej będzie go zastrzelić. 52-letni syn właścicielki skontaktował się ze swoim znajomym, który miał posiadać broń – podaje niżańska policja.
69-letni znajomy zabił zwierzę jednym wystrzałem. Martwy pies został zaciągnięty za budynek gospodarczy i wrzucony do wykopanego dołu.
Właścicielka psa, jej syn i znajomy zostali zatrzymani w policyjnych aresztach. – W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 69-letniego mieszkańca Stalowej Woli, policjanci znaleźli i zabezpieczyli dwie jednostki broni oraz amunicję. Broń będzie przesłana do badań celem stwierdzenia, czy z niej zabito zwierzę oraz oceny czy została ona przerobiona na broń palną. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, w zależności od udziału w sprawie tj. zabicia psa, podżegania i pomocnictwa, oraz posiadania amunicji bez zezwolenia. W zależności od wydanej ekspertyzy broni, sprawca zabicia psa może usłyszeć również zarzut nielegalnego przerobienia i posiadania broni – informuje policja.
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
re 31.183.229.66 02.03.2016

Szkoda, że jak człowieka zabiją albo jak ktoś zaginie to tyle energii nie wkładają w wyjaśnienie sprawy. W Wielkiej Brytanii jeśli pies jest agresywny w stosunku do ludzi to również zwierzę zostaje uśmiercone. Ale tutaj u nas to pies może wybiec i zagryźć na przykład dziecko, jednak psa nie wolno zabić, bo pies przecież dla tych naszych idiotów jest ważniejszy. 

user
polek 77.254.251.241 10:22:40 03-03-2016

To nie jest argument, żeby psa zastrzelić, nie jest to przedmiot tylko żywe stworzenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tacy idioci niestety tak myślą, biedny człowiek.

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium