Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2018, Wtorek 22 maja 2018 r., Julii i Heleny
Opublikowano
Region
Ruszyła infolinia programu „Rodzina 500 plus”
W kwietniu rusza rządowy program wsparcia polskich rodzin „Rodzina 500 plus”. Podkarpacki Urząd Wojewódzki uruchomił już infolinię, dzięki której osoby zainteresowane będą mogły uzyskać informacje odnośnie jego realizacji, kryteriów dochodowych i sposobu ubiegania się o świadczenie.
Dzwoniąc pod numer 800 100 990, można zasięgnąć szerszych informacji z zakresu ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Na pytania zainteresowanych odpowiedzą pracownicy Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

Pod numerem 800 100 990, uruchomionym w Wydziale Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, pracownicy udzielają zainteresowanym szerszych informacji z zakresu ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Na stronie PUW, w zakładce „Rodzina 500 plus”, dostępny jest już także wzór wniosku o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego. Jak poinformowały służby prasowe wojewody, podkarpackie samorządy przygotowują się już do obsługi rządowego programu. W lutym w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się szkolenie pracowników gmin, którzy będą przyjmować wnioski i wypłacać świadczenia.

500 zł rodzice otrzymają na drugie i kolejne dziecko. Nie będzie ono uzależnione od dochodu. W przypadku dochodu poniżej 800 zł netto na osobę rodzina otrzyma także wsparcie na pierwsze lub jedyne dziecko. Kryterium dochodowe w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym to 1200 zł netto na osobę.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium