Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 116/2018, Czwartek 26 kwietnia 2018 r., Marii i Marcelego
Opublikowano
Przeworsk
Z pomocą osobom pokrzywdzonym
W tym roku Tydzień Pomocy Ofiarom Pokrzywdzonym Przestępstwem pod auspicjami Ministerstwa Sprawiedliwości przypada 22 – 27 lutego.
fot. Barbara Chmura
W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele organów dbających o bezpieczeństwo i ochronę porządku publicznego, a także przedstawiciele jednostek samorządowych.
fot. Barbara Chmura
Prezes Stowarzyszenia Przeworsk – Powiat Bezpieczny Zbigniew Mierzwa.
Inauguracją tego wydarzenia była Wojewódzka Konferencja w Międzynarodowym Dniu Ofiar Przestępstw, która odbyła się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku. Spotkanie otworzył Zbigniew Mierzwa, prezes Stowarzyszenia Przeworsk – Powiat Bezpieczny, które było organizatorem. 

– To dzięki Wam możemy razem, wspólnymi siłami przywracać wiarę w drugiego człowieka, zaufanie i poczucie bezpieczeństwa tym osobom, które zostały pokrzywdzone przestępstwem. Nasze wspólne pomocowe działania mają na celu zniwelowanie, a tam, gdzie nie jest to możliwe, to chociaż ograniczenie skutków przestępstwa – zwrócił się do uczestników.
fot. Barbara Chmura

Zbigniew Mierzwa zaznaczył, że w dniach 22 – 27 lutego osoby pokrzywdzone będą mogły skorzystać z pomocy wykwalifikowanej kadry prawniczej. Niezależnie od stałych dyżurów stowarzyszenia, w jego filiach na terenie województwa podkarpackiego, zostały uruchomione dodatkowe dyżury wraz ze specjalistami, tj.: funkcjonariuszami policji, kuratorami sądowymi, komornikami, adwokatami i radcami prawnymi.

Wykład inaugurujący „Mediacje – szansą na pomoc ofiarom przestępstw” wygłosiła dr Sylwia Pelc, rektor Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej w Rzeszowie, mediator przy Sądzie Okręgowym w Rzeszowie. Podkom. Elżbieta Siupik z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie opowiedziała o działaniach policji podejmowanych na rzecz wspierania ofiar przestępstw.

W konferencji uczestniczyli m.in. przedstawiciele organów dbających o bezpieczeństwo i ochronę porządku publicznego, a także przedstawiciele jednostek samorządowych. Na zakończenie wzięli oni udział w panelu dyskusyjnym.

fot. Barbara Chmura
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium