Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 346/2016, Niedziela 11 grudnia 2016 r., Damazego i Waldemara
Opublikowano
Przemyśl, Fredropol
Wójt Fredropola: – Limit mojej cierpliwości został wyczerpany
Gminę Fredropol obiegła w ostatnich dniach informacja, że jej wójt podał się do dymisji. – Od półtora roku mam odczucie, że część radnych nie chce dobrych zmian, tylko tego, żebym nie był wójtem – mówi w rozmowie z "Życiem Podkarpackim" Mariusz Śnieżek.
fot. Paweł Bugira
Wieść gminna niesie, że złożył Pan rezygnację z pełnionej funkcji. To prawda?
– Po części tak (...)
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
28 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Gosc 81.161.203.158 24.02.2016

W każdej bajce trochę prawdy jest.

user
Półwyspiarz 31.183.215.166 24.02.2016

NOWA bruździ?

user
Gość 31.183.237.195 24.02.2016

Panie wójcie - Panu już podziękujemy i niech Pana żona też się poda do dymisji. ( raczej )

Jak ludzie nie chcą Pana i też  Pańskiej połowicy to uszanujcie to, odejdźcie z Honorem.

user
Wiar 46.113.202.166 24.02.2016

Weź chłopie kończ i wstydu oszczędź. Płaczesz, że Ci radni rzucają kłody pod nogi. I słusznie, bo masz ich za durniów i wieśniaków, którzy jak ten ciemny lud wszystko kupią. Chcesz Pan likwidować szkoły, bo za dużo kosztują, a w tym samym czasie zatrudnia Pan byłą wojewodę  na funkcję wicewójta za dużą kasę. Nie płaci Pan nauczycielom należnych im świadczeń, o swojej kasie jednakże pamiętając. Nie wspomnę o tzw. sekretarzu gminy i jego "pracy" rownież za niezłe pieniądze. Niech Pan w wywiadzie opowie o atmosferze pracy w Urzędzie, którą Pan od lat z powodzeniem kreuje. Np. czy prawdą jest, że wydał Pan polecenie o natychmiastowej informacji, że do budynku Urzędu wszedł p. X lub p. Y? Parę kamyczków do Pana ogródka dało by się jeszcze rzucić, dlatego złóż Pan rezygnację. Nasza gmina zasługuje na lepszego gospodarza.

user
radna 78.131.239.62 24.02.2016

My już dziękujemy , Pora się zawijać razem  tylko razem z żoną ! 

user
bik 83.31.180.170 18:10:42 24-02-2016

Kim jest żona wójta?

user
zygmont 31.183.237.195 11:13:31 25-02-2016

a jak on załatwił stanowicho dla żony ? i na jakie stanowicho ?

chyba cud kalwaryjski nastał.

o tym wie wójt, rada i nasza cała gromada.

oj, będzie się działo,


user
~gate 31.183.233.161 24.02.2016
Panie Wójcie czy to nie Pan zaproponował budżet który został przez Radę Gminy przyjęty, nic tylko należy go teraz realizować. Jednak Panu przyświeca jeden cel, utrzymać się na stołku jak najdłużej idąc po trupach. Niszczy Pan ludzi którzy są Panu przeciwni za pieniądze gminy. Cały budżet układany jest na zasadzie ten mi sprzyja- temu dam, ten jest przeciw więc tam inwestycji nie będzie. Po trupach do władzy i dużej kasy. Zatrudnił Pan wicewójta za ciężkie pieniądze i to osobę bardzo kojarzoną z PO gdzie dzisiaj wszędzie karty rozdaje PIS, więc trzeba się spodziewać że żadnych pieniędzy ta gmina do końca kadencji nie dostanie. Czy taki jest interes gminy? Ale Pan na to nie zwraca uwagi tylko układa sobie karty do przyszłych wyborów. Promowanie kandydata na wójta na następną kadencje a sobie zapewnienie pracy na kolejne lata. Czyli zamiana na stołkach. Pan Wójt będzie się trzymał stołka dopóki się da, bo jest tak skłócony z samorządowcami podkarpacia różnych szczebli, że pracę będzie mu znaleźć  bardzo trudno . Decyzję o rezygnacji może przyspieszyć tylko Kontrola z Regionalnej Izby Obrachunkowej i nieprawidłowości które mogą zostać ujawnione oraz nagła, nie wiedzieć, czemu rezygnacja Pani skarbnik z zajmowanego stanowiska. Pozdrawiam wszystkich czytających i życzę jak najlepiej dla Gminy Fredropol.
user
wolny 185.18.135.28 16:08:55 27-02-2016

PISuarki pchaja sie do korytka . Natym poziomie wladzy nie powinno byc zadnej przynaleznosci partyjnej . Gdyby radni  pracowali za diete jak bylo dawniej to by byli ludzie zaangarzowani imieli rozeznanie wtemacie gospodarnoscia Gminy,teraz wazne jest tylko korytko !!!

user
Oki 185.18.135.100 24.02.2016

Narescie to byłby dobry pomysł.i w końcu skoczylybysie plotki bo bardzo Pan je lubi.

user
sąsiadka od tatka 31.183.237.195 00:03:39 25-02-2016
żona dyrechtorka w dpsie  to i ona się  wyniesie bo ludzkie pojęcie przychodzi jak ona po podwyżki podchodzi.
O zgrozo - jak tu żyć i jak to zdrowym być.
Cały dzień nic nie robi na dupie siedzi ale wciaż chce więcej miedzi.
user
obserwator 31.175.241.147 10:36:11 25-02-2016

sąsiadka - w którym dps-ie jest dyrektorką? Bo w Huwnikach dyrektorem jest pani ZWL

user
melu 31.183.225.253 24.02.2016

Zwolnić też wszystkich radnych,a pieniądze przeznaczyć na głodne dzieci.Taki radny z Nowych Sadów wielki przeciwnik wójta przez trzy kadencje nic dobrego dla wioski i gminy nie zrobił?

user
wolny 185.18.135.124 15:50:37 29-02-2016

 Taki jest poziom wiedzy p radnego z Kalwari ze na sesji  Hermanowice nazywa   gmina

user
Oz 94.40.33.28 24.02.2016

Panie wójcie a może czas powiedzieć  radnym o długach jakie pan zrobił w trakcie swojej kadencji? Może czas wypłacić nauczycielom świadczenie urlopowe( termin do końca sierpnia),  świadczenie świąteczne ( od 2 lat niewypłacane). Czy sam Pan wypłaca sobie i innym pracownikom wszystko i w terminie???? Może czas traktować wszystkich tak samo???

Chce Pan szukać oszczędności to po co zatrudnił Pan zastępcę? Nie wierzymy, że piastuje stanowisko za te same pieniądze co były pracownik- emeryt.  Trzymamy za słowo - proszę złożyć rezygnację. Niech Pan uwierzy - NIE BEDZIĘMY PŁAKAĆ !!!!!!!!

user
za potoka Stach 31.183.237.195 24.02.2016

Nie takich Bossów żeś my rozliczali, nie takie wojska radziecka wyprowadzały.

Lepiej chłopie odejdz z Honorem- bier swoją babę również z sobą bo ona już na włosku wisi jak inni  i VON

Lepiej ustąp razem z babą nim was wyprowadzi CBA lub CBŚ.

Ona też paniusia sobie pozwoliła tylko by podwyżki brała i od ciebie nieróbstwa nauczyła.

Bierta i idzta - na msze damy na Kalwaryji.

user
gość 1 89.69.106.198 25.02.2016

Ludzie wy jak pijawki!!!!utopilibyście w łyżce wody!!!!Zazdrość!!!!Ciągle narzekacie a pewno każdy z was nic dobrego nie zrobił!!!! Tego nie widzicie ile wójt zrobił dla gminy!!!!DROGI, PLACE ZABAW,itp.Co zrobił wcześniejszy wójt ????Żenada zastanówcie się nad sobą zanim cos napiszecie!!!

user
opinia 81.161.203.158 14:09:06 25-02-2016



Popieram ! Polska mentalność kopać leżącego ! Wszyscy zapomnieli co się działo za poprzedniego Wójta


user
marian 195.205.39.51 25.02.2016

Panie wojcie czas na prawde a wtedy wspolpraca z rada bedzie ukladala sie dobrze. Trzeba radnym powiedziec prawde o finansach gminy, o dlugach wobec nauczycieli oraz roznych zakladow. Oszczedzanie na szkolach wzamian za tworzenie sztucznych stanowisk. A swoja droga numer z pismem do wojewody wypisz wymaluj wziety od kolegi kandydata na posla P. Panie wojcie czas wydoroslec i zaczac szanowac ludzi.

user
zbigniew 195.205.39.51 25.02.2016
Zacząć szanować ludzi to mało najlepiej jak zrezygnuje ze stanowiska.  Po trupach do celu te słowa mówią wiele. Czas poważnie pomyśleć nad tym co Pan robi. Jest wielu chętnych i godnych tego stanowiska ludzi w regionie, którzy znają problemy rodzin z okolic, a nie tylko problemy swojej rodziny i najbliższych kolegów i koleżanek(np. byłej wojewody). Czekamy na jakieś zmiany najlepiej na ustąpienie ze stanowiska.
user
Ja 81.161.203.157 25.02.2016

Oj mili Państwo trzeba trochę sprytu by rzucać błotem a nie z tego samego komputera pisać podszywając się pod różne osoby :)

Adresy IP jak na doni widać więc bez blamażu krytycy :)))))

user
ola 94.254.145.155 16:44:19 25-02-2016

Masz racje post Goscia i opinii też z jednego IP.

user
Ja 81.161.203.157 17:37:32 25-02-2016

"Marian" i "Zbigniew" też bliźniacy chyba jedno jajeczni :))))

user
sasiatka od tatka 31.183.237.195 18:27:09 25-02-2016

I bardyo dobrze że z jednego IP bo rodziny mają jeden komputer,

a jak ma wyjść prawda i obiektywizm to i z tego też  może !!!!

Twój IP i miejsce też widzę.

Dowody są i zdaję sobie sprawę co piszę. Są dowody i świadkowie.

Na żądanie Twoje mogę Ci podać swoje IP i bez "blamażu" jak to nazywasz.

Prawda czasu - prawdą Internetu.

Prawda w oczka kole ??



user
Ja 81.161.203.157 21:26:04 25-02-2016

Hoho nie ładnie tak nie lubić swojego jeszcze cały czas pracodawcy :)

A jeżeli chodzi o IP to przecież go nie ukrywam, poza tym wcale Pana o którym mowa w artykule wcale nie lubię ani nie popieram tylko o obiektywną ocenę tutaj biega.

A tutaj ani obiektywizmu ani pełnej prawdy chociażby o Dyrektorce z DPS-u, słabiutkie coś rozeznanie w okolicy widać

user
mysia 185.18.135.177 25.02.2016

ojoj co to sie tu dzieje :o

user
buskabaska 89.69.106.198 25.02.2016

Ludzie ile w was jadu!!!!W łyżce wody byście utopili!Startujcie też w wyborach jaki macie problem.Nie widzicie ile dobrego zrobił.Drogi, place zabaw nawet w takiej dechami zabitej wiosce jak Sólca!!!A wcześniejszy wójt co zrobił???Dajcie lepszego kandydata to go wybiorą jak na razie to nie ma.Gdyby był lepszy to wybrali by innego!!!

user
Jozef 31.175.216.123 25.02.2016

Panie Wojcie ...

Ja Jozef przedsiebiorca z Sierakosc bardzo Pana prosze zeby pan zrezygnowal ze stanowiska ,wszyscy wiemy ze jak pan jest to musimy gminie placic za dziaki a jak bedzie ktos inny to dostaniemy za darmo. Bardzo Pana prosze o to.Joziu

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium