Życie Podkarpackie nr 16/2017 Życie Podkarpackie nr 16/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 114/2017, Poniedziałek 24 kwietnia 2017 r., Grzegorza i Aleksandra
Opublikowano
Przemyśl
Fundacja ŻP zorganizowała wypoczynek dla 22 dzieci
Fundacja Życia Podkarpackiego „Podaruj Dzieciom Radość” po raz kolejny zorganizowała wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Zimowisko sfinansowane zostało ze środków zebranych podczas 8. Charytatywnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej, który odbył się 10 stycznia br. w przemyskiej hali POSiR.
fot. Aleksandra Białoń
Wyjeżdżający w pełnej gotowości – zbiórka pod pomnikiem Orląt Przemyskich.
fot. Aleksandra Białoń
13 lutego br. dzieci i młodzież w wieku od 7 do 12 lat udały się do Weremienia koło Leska, gdzie w pensjonacie Lesko-Ski będą zakwaterowane do soboty, 20 lutego włącznie.  Na uczestników wypoczynku czekają liczne atrakcje.

Podopieczni fundacji codziennie dwie godziny spędzą na basenie „Aquarius” w Lesku, pod okiem wprawionego bieszczadnika nauczą się, jak przetrwać w trudnych warunkach – rozpalić ogień, filtrować wodę, zbudować szałas (Winter project), zapoznają się z techniką rzeźbienia w sianie (Sianowije). Podczas wieczoru poświęconego bieszczadzkim legendom uczestnicy zimowiska zjedzą kolację przy ognisku, słuchając niesamowitych opowieści. 

Planowany jest również posiłek w restauracji McDonald’s. W Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku dzieci obejrzą dawną, drewnianą zabudowę mieszkalną i gospodarczą, XVII-wieczny kościół, cerkwie bojkowskie, cerkiew łemkowską, malownicze kapliczki, szkołę wiejską, zajazd oraz obiekty przemysłowe – młyn wodny, wiatraki, kuźnie.

O ile pogoda pozwoli, odbędzie się kulig, chętni będą mogli także poszaleć na sankach – ośrodek Lesko-Ski znajduje się bezpośrednim sąsiedztwie stoku narciarskiego. Ponadto wychowawcy (Barbara Mrożek – kierownik wypoczynku, Grażyna Rudnicka i Piotr Jastrzębski) zaplanowali mnóstwo zabaw i konkursów z nagrodami w postaci drobnych upominków. Nie obejdzie się bez tradycyjnego pasowania na kolonistę oraz dyskotek.

fot. Aleksandra Białoń
Zimowisko zorganizowano z myślą o dzieciach z niezamożnych rodzin, korzystających ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemyślu. Autokar zapewnił Zygmunt Ziober – właściciel Biura Turystycznego „Albatros”, któremu fundacja z serca dziękuje.
fot. Aleksandra Białoń
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
. 31.183.205.128 23.02.2016

Autokar bez pasów?

Sonda
Czy kultywowałeś w tym roku tradycję śmigusa-dyngusa?
  • Tak, wykorzystując każdą okazję, by kogoś oblać
  • Symbolicznie, oblewaliśmy się tylko w domu z rodziną
  • W tym roku jakoś nie było okazji, nadrobię w kolejnym
  • Nie uznaję tego zwyczaju
nr 16/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium