Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 176/2018, Poniedziałek 25 czerwca 2018 r., Łucji i Wilhelma
Opublikowano
Przemyśl
Dzieci z całego świata po raz kolejny zjadą do Przemyśla. Mogą być gośćmi w twoim domu
– Projekt Brave Kids, który jest spotkaniem dzieci z całego świata, uczy otwartości na świat. Obfituje w doświadczenia, których nie daje żadna podróż – tak o udziale w inicjatywie mówią przemyskie rodziny, które podczas poprzedniej, 6. edycji akcji gościły dzieci z różnych stron świata w swoich domach.
fot. Aleksandra Białoń
Emilia i Marcin Winiarczykowie z Przemyśla w zeszłym roku opiekowali się chłopcami z Gruzji. Na zdjęciu gruzińska grupa w towarzystwie Emilii i jej syna Miłosza.

Organizatorzy 7. odsłony wydarzenia, planowanego w okresie od 18 czerwca do 3 lipca br., znów poszukują rodzin z Przemyśla, chętnych do przyjęcia pod swój dach młodych gości z zagranicy.

Brave Kids w Przemyślu będziemy gościć już po raz drugi. Dzieci, które przyjadą do Przemyśla między 18 czerwca a 3 lipca, będą uczestniczyć w warsztatach artystycznych.  Przemyślanie będą mogli też podziwiać barwne parady i pokazy z ich udziałem. Oprócz Przemyśla miastami goszczącymi młodych tancerzy i artystów będą: Wrocław, Warszawa i Wałbrzych. Właśnie ruszył nabór rodzin, które zechcą zaangażować się w projekt i przyjąć przybyszy w swoich domach. Spotkanie informacyjne w tej sprawie odbędzie się 18 marca, o g. 18.30 w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki Zamek, a organizatorem jest Magdalena Pardel z Fundacji Wymiany Kulturowej To TU To TAM . – Zachęcam wszystkich przemyślan do udziału w inicjatywie! – mówi. 

fot. Aleksandra Białoń
Jeden z ubiegłorocznych występów w ramach Brave Kids na scenie przemyskiego zamku.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium