Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 339/2016, Niedziela 4 grudnia 2016 r., Barbary i Piotra
Opublikowano
Przemyśl
Wojewoda chce odwołać konserwator Grażynę Stojak
Ewa Leniart (PiS), wojewoda podkarpacki, zamierza odwołać ze stanowiska Grażynę Stojak, podkarpackiego wojewódzkiego konserwatora zabytków w Przemyślu.
fot. zbiory własne
Dr Grażyna Stojak od 2008 roku pełnię funkcję podkarpackiego wojewódzkiego konserwatora zabytków w Przemyślu.

Grażyna Stojak oprócz tego, że jest konserwatorem zabytków zasiada również w Radzie Miejskiej w Przemyślu. Weszła do niej z listy Platformy Obywatelskiej, ale niedawno wystąpiła z klubu i pozostaje radną niezależną. Właśnie zgodę radnych, a także generalnego konserwatora zabytków musi uzyskać wojewoda na jej odwołanie.

W uzasadnieniu do wniosku (...)

14 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Półwyspiarz 31.183.215.166 19.02.2016


user
dd 31.183.214.133 19.02.2016

i co nie pomogła zmiana partii? i b.dobrze

user
ja 83.31.186.133 19.02.2016

prawidlowo

user
Jerzy Maras 83.29.214.232 19.02.2016

Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.

user
ktoś 85.89.174.198 20.02.2016

czysta głupota, przecież  to właściwa osoba na właściwym miejscu,

merytorycznie znakomita. Mam nadzieję ,że do tego nie dojdzie. Trzymam kciuki!

user
ja 31.183.244.144 20.02.2016

czy to ma być kolejny przykład jak wiedza ,

doświadczenie i kompetencje przegrywają z  "polityką "

user
Rozumna 94.254.129.67 20.02.2016

Ta kobieta jest tak mocno nieprofesjonalna w swoich poczynaniach, że ulgą  dla otoczenia będzie jak w końcu przestanie zatruwac życie dookoła. 

user
bezpartyjny 85.89.174.198 21.02.2016

jestem przekonany, że przemyscy radni nie okażą się bezradni i udowodnią, że polityka nie jest tu na miejscu - zagłosują na "tak" by nie odwoływać Bogu ducha winnej konserwator. Czy w Polsce co 4 lata trzeba się przefarbowywać?  Zabraknie farby.

user
miłosnik zabytków 85.89.174.198 21.02.2016

szkoda, że odrestaurowane zabytki nie mogą przemówić. zapewne zagłosowałyby na "tak" by nie odwoływać ich "lekarza" jakim była dla nich Stojak.

user
po 88.156.132.60 21.02.2016

akurat kwestie merytoryczne tej pani nie mają znaczenia. Liczy się burdel ze strony PiS-u, najlepiej, żeby był jak największy.

user
tytus 83.19.169.242 22.02.2016

W czwartek może okazać się, że ucieczka z klubu PO była koszmarnym błędem.

user
Tytus 79.191.3.10 24.02.2016

No to jutro głosowanie na sesji Rady Miejskiej Przemyśla. Na wynik czekam z niecierpliwością.

user
Tytus 83.29.106.186 25.02.2016

Czy ktoś wie jaki jest wynik głosowania w sprawie Stojakowej? Umieram z ciekawości!!!

user
Zenobiusz 83.29.161.193 06.03.2016

Decyzja radnych już jest. Pozamiatane. Pani Konserwator umknęła na zwolnienie lekarskie czyli mocny uchwyt brzytwy. Ale brzytwa przed utonięciem nie ratuje. Pozostawia natomiast niesmaczne wrażenie, że tyłek przyspawał się do tronu. Kompetencje pani Konserwator? Jest pedagogiem i o ochronie zabytków wie niewiele. Konserwator jest mądry mądrością swoich merytorycznych pracowników. Ale merytorycznych pracowników z wieloletnim stażem pani Konserwator się pozbyła już dawno. Nie jest bowiem komfortowo pracować z mądrzejszymi od siebie. Nie ma więc co płakać za Grażynką. Ale jest pewne niebezpieczeństwo. A jak nowy/a/ Konserwator zechce przeprowadzić audyt. A takie audyty PIS przeprowadza ostatnio. I jak tak przyjrzą się kontrolujący kryteriom przyznawania dotacji.... o może być ciekawie.

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę