Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 141/2018, Poniedziałek 21 maja 2018 r., Wiktora i Tymoteusza
Opublikowano
Przemyśl
Kultowe miejsca w Przemyślu: Sklep ogrodniczy Flora przy Łukasińskiego
Są takie miejsca na mapie Przemyśla, do których wracamy z rozrzewnieniem. Na pozór błahe i bardzo zwyczajne. Bez nich trudno byłoby sobie wyobrazić mapę miasta. Jednym z takich kultowych adresów jest bez wątpienia ogrodnik przy Łukasińskiego. Przez lata był jednym z niewielu podobnych punktów w mieście, a dla wielu przemyślan wciąż pozostaje pierwszym, naturalnym skojarzeniem ze słowami „sklep ogrodniczy".
fot. Kamil Jacek Zarański
Co będzie z „Florą”? Czas pokaże. Na razie działają! Ten sklep to spory kawałek życia właścicieli.
fot. Kamil Jacek Zarański
Sklep „Flora” przy ul. Łukasińskiego, bo o nim mowa, powstał jeszcze w latach 70. Należał pierwotnie do spółdzielni ogrodniczo-pszczelarskiej, po której bankructwie wykupili go dawni pracownicy. Było to w roku 1993. W tym samym składzie przetrwał do dnia dzisiejszego i choć – jak mówią właściciele – wiele się w międzyczasie pozmieniało, a branża ogrodnicza stała się dużo mniej dochodowa, nadal funkcjonuje i posiada ten sam charakter i urok co przed laty. Doceniają to starzy i nowi klienci. Niektórzy korzystają z usług i doradztwa „Flory” od pokoleń. Sklep ten od lat (...)

Drodzy Czytelnicy!

Jeśli na mapie miejscowości, w której mieszkacie, jest miejsce zasługujące według Was na miano klimatycznego, budzące Wasze pozytywne emocje. Miejsce owiane historią, trwające od lat w tym samym miejscu, budzące wiele wspomnień, napiszcie do nas (portal@zycie.pl). Wszystko jedno, czy to mała kawiarenka, sklepik, zegarmistrz czy fryzjerka parająca się swą pracą od lat, chętnie opowiemy o nim na łamach naszego nowego cyklu: Kultowe miejsca.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
6 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
mk 91.193.208.124 18.02.2016

Jest to  pomysł ,  który wielokrotnie Redakcji "ŻP' PODSUWAŁEM . Coś  z gatunku  "wspomnień " , Wszystko wokół  tak szybko się  zmienia , a człowiek jako istota rozumna / przynajmniej  niektórzy/ , potrzebuje   chwili  refleksji  , wspomnień  . Powrotu do tego  , co kiedyś znał . Z czym mu się okolica   lub miasto kojarzy .  tak , dobry pomysł , tylko kontynuować .

user
pozdrawiam z Kmieci 31.183.214.36 18.02.2016

To prawda, żaden inny personel sklepu o tym profilu (nawet ten zza płotu, o różnych Casto i Mrówkach nawet nie wspominając) nie ma takiej wiedzy i fachowej porady co Państwo prowadzący Florę. Poza tym to bardzo mili ludzie i mam nadzieję, że jeszcze przez długie lata będą prowadzić ten sklep, a ja każdej wiosny właśnie tam będę wpadał po 25 kilo Azofoski i Eco Dermę na rozpoczęcie sezonu :)

user
krysia 77.99.14.254 21.02.2016

sama korzystałam z obsługi sklepu....miła i fachowa obsługa...Fajnie ze dalej sklep istnieje.i oby jak najdłużej..służył mieszkańcom:)

user
kryst 83.24.70.216 21.02.2016

chamska obsługa, pani za ladą patrzy się na klienta jak na śmiecia, zwłaszcza jak przyjdzie młoda dziewczyna, 0 profesjonalizmu, 0 wiedzy, nie polecam

user
dd 149.156.124.2 10.03.2016

Bar Rubin na ul. Kazimierzowskiej lub Pub Sport z wyjątkową ofertą promocyjną ;)

user
adler 5.172.234.149 10.03.2016

Czasami wpadam do sklepu po zakupy.Wydaje mi się ,ze wspomniani wlasciciele sa już zmeczeni swoja praca i traktują klienta jak intruza.Zapominaja ,ze podobnych sklepow jest więcej/nie wspomnę o internecie/.Pani sprzedajaca nasiona i akcesoria winiarskie,folie itp. jest na stalym wysokim poziomie /fachowość ,porady i b.dobre traktowanie każdego klienta.

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium