Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 339/2016, Niedziela 4 grudnia 2016 r., Barbary i Piotra
Opublikowano
Region
5 tys. paczek papierosów w oplu
Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu z placówki w Sanoku ujawnili kolejną próbę przemytu papierosów na dużą skalę.
fot. serwis BiOSG
Papierosy ukryte były pomiędzy ścianką działową a ścianą kabiny pasażerskiej.

Jak poinformowała Anna Michalska z BiOSG, samochód marki opel został zatrzymany do kontroli drogowej w okolicach miejscowości Lipowica (gmina Dukla). Kierowcą był 34-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna twierdził, że jedzie na Węgry, aby dostarczyć znajomemu części zamienne do uszkodzonego samochodu. Podczas kontroli przestrzeni bagażowej podejrzenia u funkcjonariuszy wzbudziła ścianka działowa. – Pomiary wnętrza pojazdu oraz oględziny z zewnątrz wskazywały, że pomiędzy nią a ścianą kabiny pasażerskiej znajduje się kilkunastocentymetrowa przestrzeń. Jak się okazało podejrzenia funkcjonariuszy były słuszne. Po zdemontowaniu przegrody ujawniono skrytkę konstrukcyjną, a w niej pięć tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości 67 tysięcy złotych – powiedziała A. Michalska.
Obywatelowi Ukrainy postawiono zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Zatrzymano również samochód o szacunkowej wartości 22 tys. zł, który służył do przewozu kontrabandy. Sprawa prowadzona jest przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Sanoku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę