Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 343/2016, Czwartek 8 grudnia 2016 r., Marii i Wirgiliusza
Opublikowano
Przemyśl, Kupiatycze, Rybotycze, Darowice
Radni zlikwidują trzy szkoły?
„Takie decyzje przyczynią się do kulturowej degradacji naszych wsi Kupiatycze i Osiedle Młodowice” – to fragment petycji do władz gminy Fredropol, które przymierzają się do likwidacji trzech szkół filialnych: w Kupiatyczach, Darowicach i Rybotyczach.
fot. Paweł Bugira
– Jest za mała subwencja i trudno, trzeba ten ciężar nieść. To nie jest wyjście zamykać szkoły – mówił pan Jan.
Zdaniem mieszkańców Kupiatycz w kampanii wyborczej wójt obiecywał, że szkoły nie zlikwiduje. Twierdzili również, że przed pięcioma laty, kiedy zmniejszono liczbę klas z sześciu do trzech, słyszeli zapewnienia, że tak pozostanie. – Chodziło tylko o to, żeby kupić głosy – mówili podczas zebrania wiejskiego.

Najłatwiej jest zamknąć

Ludzie zastanawiali się, co będzie z budynkiem, który został niedawno wyremontowany i ocieplony. Obok niego (...)
fot. Paweł Bugira
Na spotkaniu wiejskim w Kupiatyczach zgromadzeni mieszkańcy jednogłośnie opowiedzieli się za utrzymaniem szkoły.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
13 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
dd 31.183.214.133 16.02.2016

Najłatwiej jest głupio wybrać,bierzecie sie do roboty!!500+ czeka,a wtedy otworzą nawet LO w Kupiatyczach,trzymam kciuki

user
Sasiad 82.23.54.127 23:39:38 19-02-2016
Trzymam kciuki!!! 
user
nick 185.18.135.186 16.02.2016

Ciekawe dlaczego nie likwiduje szkole w huwnikach,ktora jest mu najblizsza,do tamtej szkoly to gmina duza sume doplaca. 

user
mieszkanka 37.47.72.26 16.02.2016

Masakra! Najlepiej niech wszystko zamkna!  Niech zaczna od gminy Fredropol,poniewaz nie jest ona do niczego potrzebna, jedynie by sciagac podatki!!!

user
Zainteresowana 82.23.54.127 23:27:06 19-02-2016
Podziwiam zaangazowanoie  Kupiatycz ,dobra robota!!! Nastepnym razem to wujt i radni sie zastanowia gdzie szukac oszczednosci a nie szkoly zamykac!!!! Mam pomysl moze by tak wujt zwolnil swojego zastepce?  Wczesniej nigdy takiego kogos nie bylo a teraz i owszem pytam po cholere?!!! Moze by jeszcze zwolnic kilka niemilych pracownic ktore tylko grzeja miejsca a sa tak niemile ze tylko nagrac i bedzie kolejny artykul.
user
Tk 82.23.54.127 23:47:03 19-02-2016
Tyle lat byly szkoly i byly pieniadze a teraz brak?!!!!!! Narazie sie zamknie a potem sprzedadza i tyle bedzie!!!
user
mieszkaniec 82.160.152.10 17.02.2016


Gmia Krzywcza zajęła  miejsce w czołówce  w kategorii Ranking wydatków. Wszystko dzięki temu że  gmina pozbyła się szkół Utworzono szkoły społeczne gdzie nauczyciel nie pracuje na karcie nauczyciela po 18 h tygodniowo(po zajęciach lekcyjnych jest sprzątaczką itp). Dzięki temu gmina obecnie przynosi zyski które zamierza zainwestować w wodociągi I kanalizacje. Z niecierpliwością czekamy na podobne kroki. 

user
zwolenniczka 185.18.135.2 17.02.2016

Udało się!!!! Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Kupiatycz i Osiedla Młodowice za zaangażowanie w walce o naszą szkołę, dobro dzieci zwyciężyło i jest wciąż na pierwszym miejscu. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do Radnych, którzy swoją decyzją, zapobiegli likwidacji placówki. A tym, co głosowali przeciw? No cóż…..


user
mieszkaniec 82.160.152.10 10:44:47 17-02-2016


Dla ogółu mieszkańców gminy takie decyzje przynoszą same straty. Mieszkańcy wioski mogą założyc stowarzyszenie i przejąć szkołę jak np.  w Młodowicach. Dostaną np 7000 zł roczne na ucznia a co zabraknie to dołożą z pieniędzy zarobionyc przez siebie za granicą. Jak braknie to dołożą jeszcze +500 ale i tego też może zabraknąc na funkcjonowanie szkoły.

user
gość 81.161.205.15 18:56:25 17-02-2016

A co ze szkołą w Darowicach??

user
Gawron 82.23.54.127 23:07:37 19-02-2016

Brawo dla radnego z Kupiatycz i soltysa za szybka reakcje :) Super naprawde w koncu Kupiatycze dzialaja huraaa

user
zwolenniczka 185.18.135.2 17.02.2016
Dziękujemy również za nagłośnienie i opisanie, ważnego dla nas wszystkich tematu, Panu Pawłowi, dziennikarzowi z Życia Podkarpackiego
user
dubiecko 83.31.31.62 18.02.2016

Przecież pieniądze na szkole idą z ministerstwa gminy się do tego nie dokładają. A może tak zabrać kasę radnym i niech w czynię społecznym za darmo coś uradza a nie sesja i kasa.

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium