Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 338/2016, Sobota 3 grudnia 2016 r., Franciszka i Ksawerego
Opublikowano
Przemyśl
Kto zostanie pełnomocnikiem prezydenta ds. obrony terytorialnej?
9 lutego br. prezydent Przemyśla Robert Choma wydał zarządzenie, na mocy którego w urzędzie miasta powstanie nowe stanowisko: pełnomocnik prezydenta ds. obrony terytorialnej. Prawdopodobnie obejmie je generał dywizji Straży Granicznej Dominik Tracz, były komendant główny Straży Granicznej (2012 – 2015).
fot. ze zbiorów własnych
Czy gen. dyw. SG Dominik Tracz zostanie pełnomocnikiem prezydenta ds. obrony terytorialnej?

Do głównych zadań pełnomocnika prezydenta miasta Przemyśla należeć będzie m.in.: inicjowanie i koordynowanie działań jednostek organizacyjnych urzędu i miasta w zakresie współpracy ze społecznymi organizacjami proobronnymi, współpraca z pełnomocnikiem ministra obrony narodowej ds. utworzenia obrony terytorialnej oraz ze służbami mundurowymi w zakresie obrony terytorialnej na terenie miasta, współorganizowanie przedsięwzięć patriotycznych, projektów i konkursów promujących działalność społecznych organizacji proobronnych, współpraca z (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
32 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Jasiek 31.183.215.166 16.02.2016


user
żal, smutek, rozpacz 83.6.138.212 16.02.2016
nie no to jest po prostu jakaś masakra. dorobi sobie do emeryturki w wysokości pewnie nie mniejszej jak 7 tys zł.
user
kicia 185.18.135.182 16.02.2016

A nie Chuck Norris?

user
an 31.183.192.152 16.02.2016

A długoletnich pracowników urzędu...niższej  rangi  zwalniają... :(

user
Awatar 109.243.50.216 16.02.2016

No to prezydent miasta bedzie nas bronil? Cuda w tym miescie sie dzieją.

user
Rico 94.254.145.33 16.02.2016

Ludzie, spokojnie, przcież jakiś konkurs musi być.... chyba.

user
lancelot 37.7.39.103 08:14:10 17-02-2016

hahaah z odgórnie znanymi wynikami :)

user
żal,smutek, rozpacz 5.172.247.237 16.02.2016

a na co komu konkurs i takie stanowisko w Przemyślu? 

user
widz 31.183.250.87 16.02.2016

komedia

user
TM 193.242.142.80 16.02.2016

Ale jaja a przecierz do Wielkanocy jeszcze daleko

user
Rudzielec 85.193.204.180 16.02.2016

Hahahahahaha ale jaja toż to gość który rozwalił i rozmontował całą straż graniczną!!!! Największy szkodnik!!!! Myślałem że w Przemyślu są normalni ludzie ale widzę myliłem się!!!

user
paco 155.133.8.154 11:33:20 17-02-2016
Też pracuję na granicy i widzę że cała Straż działa doskonale ! mało tego, bardzo im zazdrościmy że są tak świetnie zorganizowaną służbą a my nie więc : Gdzie  był ten demontaż CAłEJ Straży bo jakoś nie mogę tego zauważyć ?
user
alek 188.146.67.242 22:40:06 17-02-2016
Ślepy jesteś i mało wiesz. Dzisiaj nie ma realnej ochrony bo gość rozmontowal południe i zachód. Ciekawe czym przywrócić kontrolę tymczasowa. Za to go powinni rozliczyć 
user
kasander 31.183.226.249 16.02.2016

Nie znam gościa ale czytam dossier:

Przez 12 lat służby zanim został generałem, pięć lat to studia cywilne (eksternistyczne czy normalne?).
Jakie doświadczenie wojskowe można mieć przy 7 latach pracy - nawet nie w wojsku tylko w Straży Granicznej?
W normalnym wojsku, przy normalnej a w zasadzie szybkiej ścieżce kariery, po 12 latach można było się dosłużyć ledwie majora, przechodząc wszystkie kolejne szczeble dowodzenia od dowódcy plutonu.
A tu proszę -  generał po 12 latach i to od razu na najwyższym stanowisku a po 3 latach kolejny generał.
Albo cholernie, wyjątkowo wręcz zdolny facet albo plecy jak się patrzy u wiadomo kogo.

user
gość 94.40.33.28 09:38:10 17-02-2016

Nie jestem fanem tego pana ale pisania głupot też nie. Wystarczy włączyć mózg i policzyć. W KGSG był od 2012- 15 , W BiOSG od 2007 - 2012 jako Komendant ( to już jest 9 lat ) , wcześniej Korsno Odrzańskie z/ca komendanta oddziału, wcześniej naczelnik wydziału, wcześniej komendant strażnicy i wcześniej Szkoła oficerska cztero letnia , razem 30 lat w mundurze. To gwoli prawdy a nie poparcia dla działań  opisanych w artykule  .

user
elka 155.133.8.154 11:12:17 17-02-2016

Matematyka się kłania :(  Można kogoś lubić bądź nie, popierać bądź nie ale z faktami się nie dyskutuje. Facet spędził 30 lat w mundurze, ponad 10 lat na granicy, piął się po szczeblach do góry w normalnym tempie (czy 30 lat to błyskawiczna kariera ???) Warto się zastanowić nim napisze sie głupoty !!!

user
mon-tini 31.175.112.36 20:12:31 17-02-2016

U kogo muszą być te plecy? Jeśli nie nazwisko to proszę o aluzję...

user
poki 83.142.57.168 17:55:41 06-03-2016

On jest po WSOWZ kierunek WOP. A studia cywilne zrobił pracując w S trazy Granicznej.

user
gosc 31.1.87.133 16.02.2016

ja pierdole , choma , ręce opadają! maiły być ciecia w kasie to tu co?? kłamca!

user
student 31.183.192.216 16.02.2016

Wstyd Panie Generale!!! Emerytury widać za mało. W Przemyślu brak miejsc pracy dla młodych wykształconych ludzi, którzy czekają na możliwość udowodnienia swojej wartości... To jest tzw. honor Generała :( ??? Jaki generał taki honor

user
kasander 31.183.226.249 23:54:21 16-02-2016

>>brak miejsc pracy dla młodych wykształconych ludzi, którzy czekają na możliwość udowodnienia swojej wartości..<<
A co jakiś młody, nawet wykształcony wie na temat obrony terytorialnej?
Ma wiedzę ogólnowojskową chociażby? Zaliczył jakieś kursy doszkalające, doskonalące?

Brał udział przynajmniej  w kilku ćwiczeniach z zakresu OT?
Nie mówię, że generał jest święty ale dlaczego zaraz wstyd - ma nie brać jak dają? 

To tylko za komuny byli tacy co prywatę na drugim miejscu dopiero stawiali - teraz takich niestety nie ma.

user
wojak 155.133.8.154 11:16:38 17-02-2016
No tak ...lepsi są 20-letni doradcy Ministra Obrony Narodowej, bo oni lepiej znają się na wszystkim niż generał z 30-sto letnim doświadczeniem :(:( Ehhh zawistny narodzie ......
user
pogranicznik 155.133.8.154 11:19:58 17-02-2016
A co ma  do tego Honor ??? Jeżeli komuś proponują LEGALNĄ pracę a on ja LEGALNIE wykonuje to gdzie tu jest miejsce na brak honoru ??? Widzę że nieudacznikom życiowym żal dupę ściska i tyle w temacie .
user
poki 83.142.57.168 17:57:06 06-03-2016
Na emeryturze nie jest.
user
Gość 1 94.254.144.19 17.02.2016

To jest żenujące !

user
Gregor 89.188.222.149 17.02.2016

A czy w naszym województwie nie ma kokoś kto posiada kompetencje na to stanowisko?. Czy to odrazu musi być generał?. Każdy emerytowany lub czynny oficer posiada wiedzę nie gorszą od pana generała a wręcz może i lepszą nie skarzoną warszawskimi salobami, zakłamaniem i sympatiami politycznymi. Pan Tracz nie jest omnibusem  a raczej należy do destruktorów Oddziałów SG chroniących granicę państwa jeszcze kilka lat temu. W Krośnie Odrzańskim może też potrzebują takiego poważnego specjalisty na tak niezbędne stanowisko. Smiech na sali ...

user
inny 188.146.64.207 17.02.2016

Facet który rozwalił ochronę granicy południowej i nosi się jako wielki znawca nie został jeszcze za to rozlicznych a teraz będzie odpowiedzialny za współpracę w zakresie obrony granicy wschodniej. Życzę powodzenia ! Mam nadzieję że Macierewicz szybko wybije z głowy pomysł!!!

user
Struś 94.40.85.252 17.02.2016

Na układy nie ma rady. Czy to nie jest korupcja?

user
zuchwaly 188.146.67.242 22:35:30 17-02-2016
Za dwie gwiazdki szczekał to teraz się upodli 
user
lolek 81.161.204.51 19.02.2016

James  Bond znowu wkracza do akcji ???

user
bea 185.25.120.47 15:26:21 22-02-2016

śmieszne

user
peq 31.1.23.142 25.02.2016

Emerytura generalska wynosi 15tys netto na ręke. 

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę