Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 111/2018, Sobota 21 kwietnia 2018 r., Feliksa i Anzelma
Opublikowano
Przemyśl
Przystanki w centrum miasta tylko dla MZK
Na 15 przystankach w ścisłym centrum miasta będą się mogły zatrzymywać tylko autobusy MZK. Efekt zmian może być taki, że pasażerowie spoza Przemyśla nie będą mogli na nich wysiąść z autobusu innego przewoźnika.
fot. Paweł Bugira
Z przystanków na ul. Jagiellońskiej korzystają pasażerowie różnych przewoźników. Według założeń uchwały od 1 stycznia 2017 r. będą się na nich zatrzymywać tylko autobusy MZK.
Zmiana jest konsekwencją uchwały rady miejskiej przyjętej w 2013 r. Ostatnie pozwolenia do zatrzymywania się na 15 przystankach w centrum kończą się 31 grudnia 2016 roku. Wśród przystanków „na wyłączność” MZK znajdzie się m.in. ul. Jagiellońska, Słowackiego LO, Grunwaldzka – plac Konstytucji, Wybrzeże Wilsona.

Bezpieczeństwo czy monopol?

– Spowodowane jest to troską o bezpieczeństwo. Kierowcy niektórych przewoźników często nie zachowywali właściwej kultury, stwarzając niebezpieczne sytuacje – wyjaśnia wiceprezydent Przemyśla Grzegorz Hayder. Nietrudno jednak zauważyć, że dzięki tej uchwale MZK zostanie monopolistą w centrum Przemyśla (...)
Sonda
Na 15 przystankach w centrum Przemyśla będą się mogły zatrzymywać tylko autobusy MZK. Czy uważasz, że to dobra zmiana?
  • Tak, będzie bezpieczniej i sprawniej
  • Nie, to uciążliwe dla pasażerów innych przewoźników
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
11 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
kasander 31.183.226.249 14.02.2016

>>... często nie zachowywali właściwej kultury, stwarzając niebezpieczne sytuacje – wyjaśnia wiceprezydent Przemyśla Grzegorz Hayder <<
Ta "nasza władza" jak już coś wymyśli to nie wiadomo śmiać się, płakać czy wściekać?
Strażnicy miejscy też często nie zachowują właściwej kultury a już pasażerowie na przystankach to dopiero. Tak 'bezrozumując' należałoby to wszystko zlikwidować, włącznie z pasażerami - po co mają zanieczyszczać autobusy MZK.

user
Rico 31.183.231.195 14.02.2016

Brak pomysłu na politykę komunikacyjną miasta to też jakiś pomysł. A, że do kasy od przewoźników, którzy już się zatrzymywać nie mogą kasa nie będzie płynęła... 

user
dd 89.188.222.251 14.02.2016

Wreszcie czas zrobić porządek,sam widziałem jak prywaciarze "kasuja" klijentów,a autobus nie może wjechac na przystanek,brawo

user
aaaka 31.183.246.193 14.02.2016

Cześć!

Najpierw coś o mnie. mam 20 lat, studiuje pewien techniczny kierunek na Polibudzie w Rzeszowie. Podczas wyborów Prezydenta Przemyśla, byłem za granicą, czego żałuje bo nie mogłem oddać swój głos.

Mam dosyć tego co tu się dzieje:

a) kompleks wojskowy - strzelnica - sprzedany. Komu? chyba mówić nie muszę.

b. pewna sieć sklepów - sklep co 10m... porażka! A siedziba przy konsulacie... zero podejrzeń (ironia)

c) komunikacja nędzna

d) zero produkcji!

e) zero wsparcia dla inicjatyw proobronnych (rozmowy z komendantami związków nic nie dały - mamy sprzedanego UA prezydenta)

 

Obwodnica zachodnia? Od Rzecznej? Niedorzeczne! To po co ta kładka? Więc pozostaje chyba tylko okolica tej żółtej rury nad Sanem.

 

Po co to piszę?

Do odwołania potrzeba 5 osób !! Które zbiorą się i zorganizują referendum! Może warto się wykazać?

Niestety inicjatywy młodych osób bardzo często nie mają poparcia...

 

Może w końcu czas pokazać kto ma tu władzę?

 

user
Piotr 31.183.205.128 09:44:22 15-02-2016

Jeśli chodzi o Rzeczną. Temat już nieaktualny - niestety. Chociaż mógłbym się na upartego poświęcić, wykupić te wszystkie śmieszne mieszkania w blokach wzdłuż niej i zgodzić się na budowę :> - obwodnica bliżej Ostrowa ma jest teraz planowana.

user
mieszko 31.183.214.36 15.02.2016

I bardzo dobrze. Ta prywaciarska swołocz nie przestrzega żadnych norm, w tym przepisów o ruchu drogowym. Stan ich "taboru" przypomina komunikację w Afganistanie. Czas ten obciach wyrugować z ulic miasta.

user
taxi 77.114.118.141 19:30:13 15-02-2016

stan pełnoletnich człekowozów też daje dużo do myślenia. Nie wystarczy tylko czerwona farbą te rzęchy pomałować typu MZK= śmierć, ale to czym wożą ludzi i kto wozi tych ludzi? Bo za kase w Jarosławiu to każdemu podbiją uprawnienia na wożenie żywego towaru, tak jak robią złotówkom co maja 75 lat plus!

user
ddd 31.183.214.133 15.02.2016

Zrobić w mieście jedno miejsce"lotnisko"dla wszystkich prywaciarzy ,każdy bedzie wiedział gdzie wsiada i wysiada,wtedy nawet ITD nie bedzie miała problemów z tymi złomami,palacymi kierowcami i jeżdżacymi poza rozkładem jazdy,nie sztuka stanać "byle jak" w zatoczce i mieć innych w d....

user
Adam 95.49.231.129 15.02.2016

Bezrobocie się panoszy, zamiast ułatwiać ludziom dojazd do pracy to tylko kłody pod nogi.  Na MZK nie ma co liczyć, jeżdżą wtedy kiedy nie trzeba, albo w ogóle do niektórych wiosek nie docierają.

user
.mn 94.254.145.45 16.02.2016

Bezpieczeństwo? 

Jakie bezpieczeństwo! Przecież to jawna kpina z obywateli! Nie korzystam ani z busów, ani - dzięki Bogu - z "usług" MZK, ale uważam, że to co wyprawia Miasto, kłamiąc na dodatek, że ta uchwała jest podyktowana bezpieczeństwem, to drwina z ludzi i kierowcy busów powinni głośno i stanowczo zaprotestować blokując glowne ulice naszego miasta, a później powinni przenieść swój protest i sparaliżować działanie Urzędu Miasta. 

Panie Choma, od dawna byłem i głosowałem za Panem, ale po tym numerze gwarantuję, że to było ostatni raz. Nie rób sobie Pan jaj z ludzi

user
WiktorW 178.43.112.121 16.02.2016
Mnie ciekawi dlaczego wobec takiej sytuacji powiat jako organizator transportu na terenie powiatu, nie porozumiał się z Urzędem Miasta aby wspólnie organizować komunikację na terenie zarówno miasta jak i gmin (tak jak to robi np. Gmina Wiejska Przemyśl). Mieszkańcy okolicznych miejscowości mogliby zyskać możliwość jazdy "na jednym bilecie" komunikacją podmiejską i miejską, a mieszkańcy Przemyśla mogliby korzystać ze zwiększonej ilości połączeń na terenie miasta w ramach jednego systemu. Takie wzajemne kłótnie o komunikację mogą skutkować tylko tym, że zniechęci ona ludzi do korzystania z transportu publicznego, czyli będą jeszcze większe korki i problemy z parkowaniem. Dobrze zorganizowana komunikacja miejska i podmiejska może też być pośrednio sposobem na walkę z bezrobociem (im lepiej jest zorganizowana tym dalej możemy bezproblemowo zajechać).
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania