Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Przemyśl
Apel Wiki: Pomóżmy Emilkowi! W walentynki akcja w galerii [WIDEO]
– Kiedyś ktoś nam pomógł. Zwłaszcza wasza gazeta, gdy organizowaliśmy zbiórkę dla naszej Wikusi, za co będę wam wdzięczna do końca życia, a nawet i dłużej. Teraz ja pragnę pomóc jednemu chłopcu... Dlaczego właśnie jemu? Bo wiem, przez co przechodzą jego rodzice. Tutaj potrzeba wielkiego serca, bo pomocników musi być naprawdę wielu, ale ja wierzę, że się uda – powiedziała Monika Ziemiańska.
fot. ze zbiorów własnych
– Wiktorii się udało, mam nadzieję, że Emilkowi również – z nadzieją w głosie mówi Monika Ziemiańska.

Pani Monika to mama 4-letniej obecnie Wiktorii, o której chorobie pisaliśmy wielokrotnie, zwracając się do ludzi dobrej woli o pomoc w zebraniu pieniędzy na skomplikowaną operację serca. Udało się! Dzisiaj Wika czuje się bardzo dobrze.

Emil Koryczan z jednej z miejscowości w Małopolsce także ma 4 lata. Wiele już wycierpiał, cudem wywinął się śmierci. Mimo złych prognoz lekarzy rodzice się nie poddają i walczą o każdy dzień. Chłopiec urodził się z ciężką, złożoną wadą serca pod skrajną postacią tetralogii Fallota, z atrezją zastawki pnia płucnego i licznym krążeniem obocznym.

Na pierwszy rzut oka wygląda jak zdrowe dziecko, ale przy najmniejszym wysiłku robi się cały siny. Emil rośnie, a jego naczynia płucne nie. Krew ma tak gęstą, że ciężko ją pobrać w laboratorium. Laborantka musi ją wyciskać i za każdym razem kończy się to panicznym płaczem. Tak jest co tydzień. W każdej chwili może dostać zakrzepu i umrzeć.

Ratujemy Emilove serce

Kochani Wikusia bardzo Was prosi o pomoc w ratowaniu życia Emilka. W niedzielę 14 lutego w Galerii Sanowej w Przemyślu organizujemy zbiórkę na rzecz Emilka. Proszę przyłączcie się do akcji. Udostępniajcie nasz apel i wesprzyjcie nas w tym szczytnym celu.

Posted by Serce Wiktorii on 10 luty 2016

Emil nie ma już czasu

– Pojawiła się jednak szansa dla chłopczyka. Profesor Hanley z USA, który jest pionierem w operowaniu dzieci z tego typu wadą serca i ma na swoim koncie ogromne sukcesy, zgodził się zoperować Emilka. Jedyną przeszkodą jest zatrważająca suma, około siedem milionów złotych i czas, którego Emil nie ma.  Rodzice bardzo proszę o pomoc. Wiem, co czują, więc postanowiłam im pomóc – powiedziała Monika Ziemiańska.

W niedzielę, 14 lutego br., w walentynki pani Monika organizuje charytatywną zbiórkę do puszek w Galerii Sanowa pod hasłem „Ratujemy Emilowe serce”. – Podczas tej akcji będziemy rozdawać serduszkowe baloniki jako cegiełki w zamian za symboliczną kwotę do puszki. Każdy, kto wesprze Emilka, będzie miał zrobione zdjęcie, oczywiście za zgodą, które później umieścimy na tak zwanej Tablicy Pomagaczy na Facebooku. Po to, aby Emilek mógł w przyszłości zobaczyć, jak wielu ludzi mu pomogło. W przyszłości, bo wierzę, że temu chłopczykowi uda się jak naszej Wiktorii. Wierzę, że będzie żyć! – podsumowała pani Monika.

Kto chciałby pomóc, wpłacając jakąś kwotę, może tego dokonać na subkonto w Fundacji Kawałek Nieba (nr konta: 65 1060 0076 0000 3380 0013 1425; tytułem „3493 Emil darowizna”) lub bezpośrednio na stronie www.siepomaga.pl/emil.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium