Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2018, Niedziela 20 maja 2018 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Przemyśl
Uwaga rodzice! W marcu ruszają zapisy do przedszkoli
Już 10 marca br. rusza rekrutacja do miejskich przedszkoli na rok szkolny 2016/2017. Placówki przedszkolne będą przyjmować wnioski do 25 marca. Na maluchy czekają miejsca w 12 przedszkolach.
fot. archiwum ŻP
We wniosku o przyjęcie malucha do jednego z miejskich przedszkoli rodzic będzie mógł wskazać 3 placówki. O przyjęciu decydować będzie liczba punktów uzyskanych w postępowaniu rekrutacyjnym.

Ci, którzy nie zdążą zapisać dziecka w pierwszym naborze, będą mogli wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej, która przewidziana jest od 9 do 13 maja br. Wówczas do dyspozycji będą już jednak tylko wolne miejsca, których dyrektorzy nie zapełnią w pierwszym etapie naboru. Listy zakwalifikowanych w pierwszym podejściu zostaną podane do wiadomości 22 kwietnia. W terminie od 22 kwietnia do 2 maja rodzic będzie jeszcze musiał pisemnie potwierdzić wolę uczęszczania dziecka do przedszkola. 5 maja listy przyjętych i nieprzyjętych maluchów zostaną wywieszone w poszczególnych placówkach. O tym, kto dostał się w drugim naborze, tzw. uzupełniającym, rodzice przekonają się 8 czerwca.

W związku z nowelizacją ustawy o systemie oświaty, przywracającej obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego dzieciom 6- letnim, przygotowywany jest obecnie projekt uchwały Rady Miejskiej zmieniającej kryteria naboru do przedszkoli. W rekrutacji do przedszkoli przewiduje on preferencje dla dzieci 6-letnich.

 

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
mamusia 83.31.39.64 07.02.2016

bedzie sie dzialo

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium