Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 141/2018, Poniedziałek 21 maja 2018 r., Wiktora i Tymoteusza
Opublikowano
Jarosław
Zapraszają do wspólnego przeżywania fotografii
Dzisiaj, o g. 16 w Galerii Rynek 6 Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy fotografii klubów fotograficznych z terenu Podkarpacia, zatytułowanej „Podkarpackie Teraz”. Za wspomnianą inicjatywą stoi Jarosławska Agencja Fotograficzna, której działalność zapoczątkował duet Michał Mach i Tomasz Majcher.
fot. ze zbiorów organizatora
Jeden z założycieli JAF Michał Mach liczy na to, że wystawa będzie pierwszym krokiem do powstania większego cyklu, w którym będzie mógł wziąć udział każdy chętny, niezależnie od miejsca, w którym mieszka.

Na wystawie zobaczymy prace fotografików z: Jarosławia, Rzeszowa, Sanoka, Krosna, Stalowej Woli czy Tarnowa. – To wystawa, która pokazuje, że podkarpackie grupy fotograficzne nie ograniczają swojego pola działania tylko do rejonu miasta i okolic, z których się wywodzą. Nie ogranicza nas miejsce, ale chęci – piszą o swojej inicjatywie organizatorzy. Do działania napędza ich motto: „Fotografia ma łączyć ludzi”. Zgodnie twierdzą, że siłę wydarzenia dostrzec będzie można w różnorodności i odmiennych wizjach otaczającego świata przedstawionego na zdjęciach. Wystawę udało się zorganizować zaledwie w ciągu kilku miesięcy, a pozytywny odzew na zaproszenie do realizacji ambitnego celu zaskoczył samych organizatorów. Tematyka prezentowanych fotografii jest różnorodna, tak samo jak każdy z prezentowanych klubów, stowarzyszeń czy grup fotograficznych. Członkowie JAF zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego przeżywania fotografii.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium