Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 148/2018, Poniedziałek 28 maja 2018 r., Augustyna i Jaromira
Opublikowano
Jarosław
Napisali jedną z najlepszych prac dyplomowych
Aleksandra Gontarska i Łukasz Czerwonka, absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu, zajęli drugie miejsce w konkursie na najlepsze inżynierskie prace dyplomowe roku 2015.
Łukasza i Aleksandrę łączy nie tylko wspólne zainteresowanie naukami ścisłymi. Prywatnie są parą.

Wyróżnieni absolwenci kierunku geodezja i kartografia zajmowali się w swojej pracy określaniem objętości zwałowiska materiałów sypkich. Widać, że temat, dla przeciętnego człowieka niezbyt zajmujący, udało im się opracować celująco, skoro przedstawiciele Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii oraz Stowarzyszenie Geodetów Polskich uznali, że ich praca jest jedną z najlepszych. Ich opiekunem naukowym był prof. dr hab. inż. Józef Czaja.

– Po ukończeniu studiów inżynierskich podjęliśmy dalszą edukację, wybierając studia magisterskie na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, w specjalności kataster i gospodarka nieruchomościami. Pracowaliśmy też w krakowskich firmach, zdobywając doświadczenie – wspominają wyróżnieni. W lipcu ubiegłego roku zdobyli tytuł magistra i rozpoczęli półroczną praktykę w szacowaniu nieruchomości. – Jak wszystko dobrze pójdzie, może jeszcze w tym roku uda nam się zdobyć uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego – planują. Łukasz w styczniu br. założył własną firmę geodezyjną, a Aleksandra niedługo rozpocznie staż w starostwie. 

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
zima 82.121.247.180 08.02.2016

Brawo!

user
oto ja i moi ludzie 185.18.135.233 08.02.2016

Będą bogaci 

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium