Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2018, Wtorek 22 maja 2018 r., Julii i Heleny
Opublikowano
Przemyśl
Programisto, spróbuj sił w Order of Code!
Firma Order of Code po raz 3. wychodzi naprzeciw pasjonatom programowania, tworząc platformę umożliwiającą im praktyczne sprawdzenie swoich umiejętności. Już teraz można się zgłaszać do konkursu, dającego możliwość podjęcia ciekawego wyzwania.
fot. Krzysztof Kaplon
W ubiegłorocznej, 2. edycji konkursu wzięło udział 13 zespołów uczniowskich i 1 w kategorii Open . Komisja złożona m.in. z przedstawicieli firmy Order of Code na bieżąco sprawdzała wyniki zmagań. Po lewej prezes zarządu Wit Więch.

Świat stale się informatyzuje, na naszych oczach dokonują się rewolucje technologiczne, zatem zapotrzebowanie na specjalistów tych dziedzin nie maleje. Głównymi celami konkursu informatycznego „Order of Code” są: rozwój myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród programistów z Podkarpacia. Ma on charakter zadania wykonywanego indywidualnie lub zespołowo (maks. 3 osoby) z pomocą własnego komputera. Przeprowadzany jest w dwóch kategoriach: S-Cool – dla uczniów poniżej 20 r.ż. oraz Open – dla pozostałych – amatorów IT, freelanserów.

Wiedza w praktyce

Każdy zespół/uczestnik indywidualny otrzyma to samo zadanie programistyczne z dziedziny zastosowań biznesowych i będzie musiał opracować program, który wyliczy wynik, np. liczbowy, którego poprawność można będzie szybko sprawdzić. Rozwiązanie może być napisane językach programowania: C++, C#, VB, Java. Konkurs odbędzie się w II LO im. prof. K. Morawskiego 12 marca br., o godz. 10.00. Zgłaszać się można do 3 marca (konkurs@orderofcode.com, podając nazwisko – indywidualnego zawodnika lub skład zespołu, kategorię, szkołę/klasę). – Zachęcamy młodych programistów do wzięcia udziału w konkursie, bo jest on okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, spotkania osób z branży i wymiany doświadczeń. Konkurs daje możliwość praktycznego wykorzystania wiedzy nabytej w szkole na zajęciach informatyki, a zadanie konkursowe to przykład problemu, jaki rozwiązują firmy programistyczne w swojej działalności – zaznacza Hann Fleszar z firmy Order of Code. Organizatorami są: firma Order of Code, Fundacja Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju „Perła Galicji” i II LO im. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium