Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 340/2016, Poniedziałek 5 grudnia 2016 r., Kryspina i Saby
Opublikowano
Przemyśl
Były celnik zarzuca UC ustawianie konkursów
Były celnik Artur Kaczor jest przekonany, że w Urzędzie Celnym w Przemyślu doszło do „ustawionego” konkursu na kierownika zmiany. Stanowisko to miał otrzymać krewny zastępcy naczelnika. Sprawą zainteresował prokuratora generalnego Andrzej Seremeta. Zaangażowało się w nią również Ministerstwo Finansów, które sprawuje nadzór nad Służbą Celną i prowadzi postępowanie wyjaśniające.
fot. zbiory własne

Pismo dotyczące tej kwestii na biurku prokuratora generalnego wylądowało jeszcze pod koniec zeszłego roku. Cytujemy jego najważniejsze fragmenty: „9 listopada 2015 roku skontaktował się ze mną funkcjonariusz celny z Izby Celnej w Przemyślu. Celnik przez telefon oświadczył mi, że ma bardzo ważne informacje dotyczące najbliższego konkursu na kierownika zmiany w Urzędzie Celnym w Przemyślu. Jednak nie chciał rozmawiać przez telefon, tylko zaproponował spotkanie, na którym chciał mi przekazać informację (...). Doszło do niego na stacji benzynowej Orlen w Radymnie (...). Informator przekazał, że w piątek, 13 listopada 2015 r., odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna, która ma wyłonić kierowników zmian. Konkurs jest ustawiony i wygrają dwie osoby, które są powiązane rodzinnie z naczelnikami (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
22 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
xxx 185.18.135.222 02.02.2016

Nowosc. Tak bylo jest i bedzie bez znajimosci ni huhu..

user
ela 78.131.239.62 20:26:55 08-02-2016

Dokładnie - tutaj się nic nie zmieni Podobnie zresztą jak we wszystkich przemyskich urzędach

user
Hahbhc 31.175.60.250 02.02.2016

Bo w takich instytucjach pod żadnym pozorem nie powinny pracować rodziny 

user
west 31.183.253.175 03.02.2016

Spotkania na stacjach paliwowych? Coś mi to przypomina :) 

user
lampka 185.18.135.27 03.02.2016

niech się zajmą ostatnim naborem tam to jest patologia zatrudniając emeryta bravo izba oj będzie się działo

user
Twardowski 145.237.2.213 03.02.2016

Niedawno była ankieta w Służbie Celnej nt. zjawisk niepożądanych np. nepotyzmu. Naczelnicy i ich żony tylko się śmiali.

user
fc 145.237.2.213 03.02.2016
Ministerstwo Finansów i Służba Celna to jedna wielka familiada.
Jak nie masz kogoś nad sobą-protektora to jesteś i bedzięsz nikim.
     
user
eskimos 79.162.195.139 03.02.2016

To dopiero czubek góry lodowej.

user
Minister 195.117.119.2 04.02.2016

Koledzy i koleżanki, piszemy list do Prezesa Kaczyńskiego oraz  Ministra Ziobry, Macierewicza oraz naszej kochanej Premier Szydło. Do zobaczenia.

user
OCM 62.244.145.7 04.02.2016

Marek to jeden z najporządniejszych kierowników, szanuje ludzi i na posluch, więc się od niego odstosunkuj.  A. K. to tępy w(ch)uj. Wyj(e)bali cię z roboty za chlanie i robienie obory to teraz się odgryzasz? Monisia z lokalnego szmatlawca  typu SN cię pogonila, że przeniosła się z żalami do Życia? Skończ szmato i wstydu sobie oszczędź. 

user
Viking 31.1.255.26 08:06:11 05-02-2016

Ten koleżka to zwykły frustrat. Stracił pracę bo jest nierobem i kombinatorem. Ima się wszelkich sposobów by szkalować imię Służby, w której kiedyś był zatrudniony. Twój przykład A.K. powinien służyć za wzór dla każdego pracodawcy, jakiego pracownika nie powinno się nigdy nie przyjmować do pracy.

user
..................... 188.47.109.35 05.02.2016

Zdjęcia waszych domów, samochodów, miejsc gdzie spędzacie wakacje to najlepszy materiał na odpowiedź. Jesteście złodziejami w mundurach i przyszedł czas żeby was rozliczyć.

user
hhhhhhhhhhhhhhh 188.47.109.35 05.02.2016

To dom celnika z Korczowej, członka grupy lubaczowskiej. Wartość samego muru 300tysięcy, staż 8 lat służby, pensja miesięczna 2500pln. To zdjęcie ze stanu surowego, po wykończeniu wg biegłego wartość oszacował na 2 miliony.

user
ada 77.255.195.191 16:06:56 05-02-2016

Marek moze I porzadny moze I sznuje  ludzi ale  bez wiedzy merytorycznej I oglady   bez poparcia wujka  nigdy nie awansowalby na to stanowiski   nepotyzm uklady I kumoterstwo zenada

user
ada 77.255.195.191 16:11:53 05-02-2016

co do AK  swietym nie byl to fakt ale niestety wszystko co pisze to prawda :)

user
kac 83.31.119.85 17:07:46 05-02-2016

nawet nie napiszę, ze się mylisz bo ty tez kłamiesz, wszystko co ten kaczor pisze to wierutna bzdura i kłamstwo

user
ada 77.255.195.191 17:52:41 05-02-2016

znam kaczora, znam kaczorka    I znam realia.. fajne blotko w  tym uc :)    a klamac nie mam powodow...

user
kkkkkkkkkkkk 188.47.114.230 05.02.2016
Zastępcy pani Szpilki, były naczelnik, były dyrektor, który za sprzyjanie korupcji awansował do MF-u to przestępcy. Nie wymieniłem wszystkich przepraszam. Wsadzają swoich na stołki kierownicze, bo jak kontrolować granicę i robić przekręty. Naczelnik nie zrobi odprawy na granicy, musi mieć kierownika, który ma zwerbowanych celników. Tak to działa od lat. Smutni panowie po wygranej PIS-u zaczęli bardzo interesować się celnikami. To polityka. celnika łatwo zatrzymać i zrobić z tego medialny sukces. Jednak teraz ten kaczor na którego tak plujecie przekonał ich (chyba), że korupcję w cle kreuje, chroni i czerpie korzyści kadra kierownicza. To wasi szefowie tworzą warunki do tworzenia się grup przestępczych, które dla nich kradną. ktoś wkładał i ciągle wkłada wiele pracy, żeby najbliższe zatrzymania zaczęły się od Zacisznej i skończyły się tylko na tych celnikach, którzy się dali zwerbować. Ktoś prowadzi negocjacje przekonuje ze zamykanie celników tylko dlatego, że są celnikami nie zmieni tej korupcyjnej machiny. Ci którzy nie mają wujków na Zacisznej zrozumieją o co w tym wszystkim chodzi. Pozdrawiam.
user
obserwator 188.146.69.232 21:22:03 05-02-2016

Zastanawiające jest tylko jedno , co ty zrobiłeś ze dziennikarz uwierzył ci w tą wyssaną z palca historie i to tak na słowo bez dowodów 

user
obsee 188.47.87.4 06.02.2016

Poczekajmy. Zawiadomienie, że Marek P. wygra konkurs na KZ zostało zarejestrowane w Prokuraturze Generalnej 10 listopada 2015 roku. Wyniki zostały ogłoszone 31 grudnia 2015 roku. Ciężko takie rzeczy wyssać z palca. Chyba, że wierzysz w jasnowidzów.

user
Ř 88.199.249.102 06.02.2016

Zawsze istnieje rachunek prawdopodobieństwa i jeden ze startujących musi wygrać :)

user
op 77.255.195.191 06:16:03 07-02-2016

najlepiej zeby ktos z rodziny   hahaha

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę