Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 141/2018, Poniedziałek 21 maja 2018 r., Wiktora i Tymoteusza
Opublikowano
Przemyśl, Tarnobrzeg
Oszukiwał „na wnuczka”. Jest w rękach policji
23-latek oszukał mieszkankę Tarnobrzega na kwotę 11 tys. zł i 800 funtów. Sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy. Policja ustala jego wspólników.
fot. serwis policji

Do kradzieży doszło we wtorek w Tarnobrzegu. - Mieszkanka bloku przy ul. Dekutowskiego odebrała telefon w swoim mieszkaniu. Mężczyzna zachrypniętym głosem przedstawił się jako funkcjonariusz policji i oświadczył, że dzwoni w imieniu jej wnuczka, który uległ wypadkowi drogowemu. Warunkiem uniknięcia odpowiedzialności miało być wpłacenie większej sumy pieniędzy. Zatroskana kobieta przystała na prośbę. O tym, że gotówki nie odbierze sam dzwoniący, lecz wysłana przez niego osoba, kobieta dowiedziała się w ostatniej chwili. Oszust zażądał 36 tysięcy złotych. Kobieta zaoferowała pieniądze w walucie polskiej i funty brytyjskie. Gotówkę przekazała rzekomemu kurierowi. Kilka godzin później zorientowała się, że padła ofiarą oszusta. O zdarzeniu powiadomiła policjantów – opisuje to zdarzenie serwis prasowy policji.

Praca funkcjonariuszy doprowadziła do ustalenia oszusta. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. Mężczyzna zajmował się odbiorem gotówki od pokrzywdzonych. Działał na terenie województwa podkarpackiego, lubelskiego, mazowieckiego i śląskiego.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu popełnienia przestępstwa. Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu aresztował go na okres 3 miesięcy.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium