Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 337/2016, Piątek 2 grudnia 2016 r., Pauliny i Balbiny
Opublikowano
Przemyśl
Hołd i pamięć około 6 milionów Żydów
27 stycznia na całym świecie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, uchwalony w listopadzie 2005 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Symboliczna data ma związek z rocznicą wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau przez wojska sowieckie 27 stycznia 1945 r. Ocenia się, że w czasie II wojny światowej w wyniku planowej akcji z rąk nazistów zginęło około 6 milionów Żydów.
fot. Jacek Szwic
Zdjęcie miejsca pamięci przy ulicy Kopernika, zrobione dzień po obchodach Dnia Pamięci.
fot. Jacek Szwic
Aktorzy „Grupa Teatralnej „Garderoba” w spektaklu Pamiętnik Reni Spiegel.

Komentarz

Jednym z punktów spaceru po żydowskich miejscach pamięci było miejsce straceń na podwórku Szkoły Podstawowej nr 7 przy ulicy Kopernika. Tam podczas likwidacji getta w 1942 roku hitlerowcy rozstrzelali 1560 Żydów, których ciała na miejscu zostały spalone, a prochy wywiezione do Sanu. Nie pytałem (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
12 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Yamaradża 94.40.75.10 30.01.2016

Tak sobie myślę czasami, że może pan Adolf H  za mało zlikwidował tych żydów żeby w końcu przestali zadręczać i mordować te biedne zwierzęta, a zwłaszcza krowy za których to zabijanie są wyjątkowo miażdżące reakcje karmiczne !!!

 

 

YOUTUBE.COM - DRĘCZNIE ZWIERZĄT PRZEZ ŻYDÓW. NIE MA SŁÓW NA TAKIE BANDYCKIE..

user
Yamaradża 94.40.75.10 15:33:17 30-01-2016

 Wydaje się, że będzie tak jak śpiewa niejaki Robal:

 

''LUDZKA RASA JEST NIEZMIENNA NIGDY NIE UCZY SIĘ NA WŁASNYCH BŁĘDACH. WIĘC KONKLUZJA MUSI BYĆ SMUTNA KARA ZA GRZECHY BĘDZIE OKRUTNA ''

 

YOUTUBE.COM - DEZERTER - ATAK ANIOŁÓW

user
hasler 80.48.66.3 30.01.2016

Myślicielu teraz pomyśl o odpowiedzialności swojej.


K.K przewiduje odpowiednie sankcje za to co tu z siebie wydaliłeś.

Odpowiednie zgłoszenie przygotowane więc oczekuj wizyty :)

user
Yamaradża 94.40.75.10 22:32:53 30-01-2016

''K.K przewiduje odpowiednie sankcje''... A niech to !!! Nie spodziewałem się hiszpańskiej inkwizycji ?!?!

 

YOUTUBE.COM - MONTY PYTHON - HISZPAŃSKA INKWIZYCJA PL

user
Yamaradża 94.40.75.10 30.01.2016

"A ciało zarżniętych zwierząt w jego ciele stanie się jego własnym grobem. Bo mówię wam w prawdzie, ten który zabija, zabija siebie; a ten, który spożywa ciało zarżniętych zwierząt, spożywa ciało śmierci...ich śmierć stanie się jego śmiercią. Bo zapłatą za grzech jest śmierć'' - JEZUS CHRYSTUS - ESSEŃSKA EWANGELIA POKOJU
 

EWANGELIA POKOJU - WEGANIZM.BLOX

user
Yamaradża 94.40.75.10 30.01.2016

'' Tak długo jak człowiek będzie zabijał zwierzęta, ludzie będą zabijali się nawzajem'' - PITAGORAS

user
Yamaradża 94.40.75.10 30.01.2016

'' Jak możemy oczekiwać idealnych warunków na ziemi, gdy nasze ciała są grobami zamordowanych zwierząt ? Dopóki będą istniały rzeźnie, będą istniały i pola bitew'' - LEW TOŁSTOJ

user
Yamaradża 94.40.75.10 23:13:27 30-01-2016
Oki toki, no to czekam na tą wizytę. Jednocześnie tak sobie głupio myślę, że przydałaby się wizyta np. u takiego Pitagorasa czy innego Lwa Tołstoja za wydalania z siebie powyższych cytatów, a w szczególności do pana Jezusa Crystusa, z którym to już nie długo będzie szególna okazaja żeby się spotkać, pogadać i wymienić poglądy, gdyż jego drugie przyjście na ten świat już od dłuższego czasu jest przewidywane i zapowiadane. Tak więc....
user
ewrt 94.254.145.156 30.01.2016

A co z hołdami dla Polaków wymordowanych przez Niemców , Rosjan , bandytów z OUN UPA , SBeków itd , itp 

user
Yamaradża 94.40.75.10 31.01.2016

I jeszcze jeden cytat:

:

''Hitler traktował ludzi ''tylko'' tak, jak ludzie traktują zwierzęta'' - CHARLES PATTERSON

 

Myślę, że temu panu należy się również wizyta, gdyż głosi niesamowite sensacje tudzież fanaberie...

user
hasler 80.48.66.3 31.01.2016
Nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!


user
Yamaradża 94.40.75.10 16:06:44 31-01-2016

W rzeczy samej, dlatego dyskusję na dzień dzisiejszy uważam za zamkniętą,

 

PS. Czyli Jezus, Pitagoras,Tołstoj, Einstein, Leonardo da Vinci,  Edison, Gandhi, św Hieronim, św Franciszek z Asyżu i wielu innych myślicieli, filozofów i proroków byli idiotami ?!?!? I to jest to !!! Tak trzymać !!!

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę