Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 112/2018, Niedziela 22 kwietnia 2018 r., Leona i Łukasza
Opublikowano
Przemyśl
Chcą ożywić miasto
Ponad 40 podmiotów przystąpiło do Przemyskiego Klastra Turystycznego. To przedstawiciele różnych środowisk: organizacji turystycznych, stowarzyszeń, instytucji, hotelarzy, restauratorów, czy rzemieślników. Wszystkich łączy jedno: chcą, aby Przemyśl ożył jako miasto turystyczne.
fot. UM Przemyśl
Umowę podpisano na płycie przemyskie rynku. Potem w sali narad urzędu miejskiego odbyła się dyskusja.
Pomysłodawcą tej formy współpracy jest Fundacja Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju „Perła Galicji”. Zadaniem Klastra Turystycznego jest wspólne działanie przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych w celu zwiększenia atrakcji turystycznych Przemyśla i regionu. Tym samym ma się zwiększyć zainteresowanie ofertami poszczególnych podmiotów skupionych w klastrze. Lista nie jest zamknięta, zgłaszają się kolejni zainteresowani współpracują. 
Podpisanie umowy o współpracy odbyło się w czwartek, 21 stycznia. Spotkanie było okazją do zarysowania wizji wspólnych działań. Te mają opierać się na stworzeniu wspólnej oferty turystycznej, wymiany informacji, szkoleniach, a przede wszystkim organizowaniu różnych ciekawych wydarzeń.
Efekt współpracy mamy zobaczyć już w Walentynki. Ten dzień ma być przeżywany pod hasłem „Zakochani w Przemyślu” i, według zapowiedzi, atrakcji ma być sporo.
3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Obserwator 88.156.132.196 26.01.2016

Trzy kadencje na stolku prezydenta Przemyśla uniemożliwiły Robertowi ożywienie miasta. Teraz kolejna atrapa, pseudo atrakcja, a to zwykła ściema towarzystwa wzajemnej adoracji. Na ozywienie juz za pozno, mlodzi wyjechali, pora dogaszac zgliszcza niczym na ul. Mariackiej. 

user
Cała prawda.... 31.128.12.45 06:42:30 28-01-2016

Szczerze ?? - gów.....e gadanie o turystyce, od kilku albo nawet kilkunastu lat pieprzą w koło i to samo i co ?? Dalej będą pieprzyć, wciągając lokalne firmy bo już kasy i pomysłu nie mają. Próbują sięgać do kieszeni innych i "wymuszać" na nich pracę na własny rachunek - tak to wygląda. Bez przemysłu NIC tu nie będzie - NIC !!! Zabytki - raz można obejrzeć, co tu innego turystycznie ?? Stok, który działa może z 2 miesiące w roku, AQUAPARK - hmmm pytanie jaki ?? (obiecywali od kilku lat i co - brodzik dla dzieci na Sanockiej znowu sezonowy) i tak większość jeździ poza miasto bo przemyski brodzik już dawno wpuszczono w niepamięć. Więc pytanie - jaka dalej turystyka ?? Mamy dostęp do morza ?? Mamy dostęp do gór ?? Może jakieś mega atrakcje turystyczne pokrojem piramid, które będą ściągać ludzi w każdej porze roku ?? - no właśnie takich brak...... więc Drodzy Przedsiębiorcy, którzy mają jakiekolwiek nadzieje - szkoda czasu i pieniędzy. Można gdzieś indziej inwestować i to lepiej. Przemyśl to miasto przygraniczne i tu się turystyka nie uda.......

user
Obserwatorka 193.242.142.79 27.01.2016

Spokojnie, młodzi się znajdą. Jest wiele inicjatyw, ktore robione sa przez młodych. Nie wszyscy jeszcze wyjechali, jednakże jeśli coś sie nie zacznie dziać i dzialania władz Przemyśla nie zaczną działać w dobrym kierunku to na prawdę wszystko wyjedzie. Wystarczy stworzyć uczelnie na poziomie. Bo to co tutaj mamy niestety odstrasza większość potencjalnych studentów, co powoduje przeprowadzkę do innego większego miasta, ale nie tylko jarosławska uczelnia tez nabiera tempa i ma coraz to większe zainteresowanie . Wystarczy tylko czekac jak Jaroslaw rozwinie sie dzięki studentom. 

nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania