Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 117/2018, Piątek 27 kwietnia 2018 r., Zyty i Teofila
Opublikowano
Przemyśl, Wapowce, Ujkowice, Ostrów
W okolicy grasują złodzieje geofonów!
Firma prowadząca badania na terenie powiatu przemyskiego zgłosiła kradzież sprzętu sejsmicznego. Brak utraconych przedmiotów skutecznie utrudnia pracę.
fot. www.podkarpacka.policja.gov.pl
Do kradzieży specjalistycznego sprzętu doszło w miejscowościach Wapowce, Ujkowice i Ostrów, gdzie prowadzone są prace przez firmę zajmującą się badaniami sejsmicznymi.
Wykonywane prace polegają na  rozciągnięciu na badanym terenie kabli i podłączeniu do nich w określonych punktach baterii oraz urządzeń tzw. geofonów i skrzynek FDU.


 Pod nieobecność pracowników nadzorujących prace sprawcy zabrali kilka wiązek geofonów i baterie.  Urządzenie  to wykorzystywane jest jedynie w geofizyce, służy do rejestrowania drgań sejsmicznych i przetwarzania ich na impulsy elektryczne, także są zupełnie bezużyteczne dla zwykłego użytkownika. Należy dodać, iż część utraconych urządzeń jest bezprzewodowo monitorowana

Policjanci  analizują zebrany materiał dowodowy. Aktualnie prowadzone postępowanie ma na celu ustalenie osób odpowiedzialnych za dokonanie tych przestępstw i odzyskanie sprzętu.

nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium