Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 146/2018, Sobota 26 maja 2018 r., Filipa i Pauliny
Opublikowano
Jarosław
Znaleźli martwego psa ze skrępowanymi łapami
Martwe zwierze zostało znalezione na polu niedaleko zabudowań. Pies miał związane łapy, a obok leżał metalowy pręt. Posądzony o zabicie psa 40-letni mężczyzna został zatrzymany, był pod wpływem alkoholu.
fot. archiwum policji

W niedzielę, 24 stycznia, przed godziną 18, funkcjonariusze jarosławskiej policji otrzymali zgłoszenie od właściciela czworonoga, który zgłosił jego zaginięcie. Policjanci na miejscu znaleźli przysypanego śniegiem martwego psa. Miał związane łapy, a koło niego leżał metalowy pręt.

Podejrzany 40-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Jarosław, w chwili zatrzymania miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Został przesłuchany, gdy wytrzeźwieje.

Przeciwko niemu jest prowadzone postępowanie z art. 35 ust. 2 ustawy o ochronie zwierząt. Przyczyne zgonu psa ustali powołany w sprawie biegły z zakresu weterynarii. 

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
NICK 79.188.221.69 25.01.2016

OKO ZA OKO !

user
black 94.40.76.5 25.01.2016

Dla przykładu, związać mu ręce i nogi przysypać śniegiem, a później zapytać o wrażenia... Osobiście, zrobiłabym z nim to samo, co on z bezbronnym zwierzęciem! To jest nie do ogarnięcia, co dzieje się z ludźmi, a później tłumaczą, to głupimi tekstami "bo byłem pijany i niepoczytalny"... Pies krzywdy człowiekowi sam z siebie nie zrobi, ale człowiek istota rozumna i myśląca, bez zawahania się... Bo szczekał, bo Ci przeszkadzał? Ty pewnie też jak jesteś pijany to mordę drzesz, jakoś nikt nie zwiąże Cie i nie dostaniesz niczym w łeb, a szkoda. Pozdrawiam

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium