Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 338/2016, Sobota 3 grudnia 2016 r., Franciszka i Ksawerego
Opublikowano
Przemyśl
Ruszył nabór do Straży Granicznej
Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej dziś, 25 bm., wznowił nabór do służby przygotowawczej w Bieszczadzkim Oddziale SG.

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba:

  • posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie,
  • która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat, z zastrzeżeniem w stosunku do osób określonych w art. 61 ust. 1 i 1a ustawy z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej (Dz.U. z 2005 r. Nr 234, poz. 1997 z późn. zm.
  • o nieposzlakowanej opinii,
  • niekarana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzystająca w pełni z praw publicznych,
  • posiadająca co najmniej średnie wykształcenie,
  • posiadająca zdolność fizyczną i psychiczną do służby,
  • gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie,
  • dająca rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
  • posiadająca uregulowany stosunek do służby wojskowej (warunek nie dotyczy kobiet oraz absolwentów szkół wyższych),
  • która pozytywnie zakończy postępowanie kwalifikacyjne.



Warunkiem uznania kandydata za spełniającego określone w ustawie o Straży Granicznej warunki do pełnienia służby w naszej formacji oraz wykazującego predyspozycje i przydatność do tej służby jest spełnienie łącznie następujących warunków:

  • otrzymanie pozytywnej oceny z pierwszego etapu postępowania;
  • osiągnięcie minimum 12 punktów w drugim etapie postępowania;
  • uzyskanie orzeczenia o zdolności fizycznej i psychicznej do służby w Straży Granicznej wydanego przez komisję lekarską;
  • ustalenie, że kandydat daje rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych;
  • wyrażenie przez Komendanta Głównego Straży Granicznej zgody, o której mowa w art. 31 ust. 1 c ustawy - w przypadku kandydata, którego przyjęcie do służby uzależnione jest od tej zgody.


PREFERENCJE W ZAKRESIE WYKSZTAŁCENIA I KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH

  • wykształcenie minimum średnie ze zdanym egzaminem dojrzałości;
  • znajomość języków obcych, zwłaszcza angielskiego, niemieckiego, ukraińskiego(potwierdzona stosownym dokumentem, np.certyfikatem);
  • doświadczenie zawodowe w pracy w urzędach obsługujących organy administracji rządowej;
  • prawo jazdy minimum kategorii B.


PRZEBIEG POSTĘPOWANIA KWALIFIKACYJNEGO I WYMAGANE DOKUMENTY ZNAJDZIESZ TUTAJ
14 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
krC 77.88.182.135 25.01.2016

przeciez miejsca juz dawno zajete !!!! 

user
444 46.77.124.238 25.01.2016

Pic na wodę :D

user
rekrut 31.128.14.119 25.01.2016

mundury już są uszyte dla tych wybrańców... Tylko po co ten cyrk robić z naborem??

user
-plus 185.25.123.251 25.01.2016

najpierw to trzeba być ministrantem w parafii kmiecie a potem to daj boże

user
Przemyślak 78.244.230.7 25.01.2016

Dokladnie. zgadzam sie z wypowiedziami poprzedników :). Pic na wode... no ale "podkładka społeczna" musi być zeby "Plecaki" mogły dostać prace ;). Tak było... jest... i będzie, taki kraj. Tylko pytanie co bedzie jak pojawią sie sytuacje, które juz miały miejsce na innych granicach w Europie... Kto pierwszy?? bedzie uciekał jak nie plecaczki bo tatus czy wujek czy sąsiad, który załatwił ciepłą posadkę ;)
Pozdro naiwnym ktorzy nadal sie łudzą ze przy naborze każdy ma równe szanse... a Komendant zasłania sie tylko ustawą... no bo przeciez nie powie wprost.... Miejsca wykupione :D:D

user
asd 31.128.14.119 25.01.2016
tak to jest że z testu wiedzy, sprawności fizycznej otrzymasz najwięcej punktów ale po rozmowie z dyrektorem będą mówić, że byli lepsi
user
Asasad 94.254.211.121 09:30:19 26-01-2016

Jesteś impotentem intelektualnym, nie masz zielonego pojęcia jak wygląda II etap. 

user
leśnik drzewiarz 212.106.30.57 26.01.2016

Chyba złożę wniosek o przyjęcie do służby wszak znani mi emerytowani f-sze BiOSG potrafili w ciągu dwóch, góra trzech dekad służby dorobić się trzech mieszkań, rok w rok wyjeżdżać na wczasy, kupować tylko salonowe auta i przy okazji utrzymywać dzieci i niepracujące żony a na koniec kariery wcisnąć do formacji swoje potomstwo.

user
CHORĄZY 212.106.22.203 26.01.2016

WŁAŚNIE PIC NA WODE

 

user
AAAA 83.24.67.174 27.01.2016
Myślę , że 90% nie zdaje sobie sprawy jaki to jest miod pracować w straży ?
user
jdavhurs 195.117.119.2 09:54:49 27-01-2016

to po co tam się pchają drzwiami i oknami, i wszelkie sznurki ciągną? baby tylko po to aby zadupczyć i na chorobowe iśc , ciąża to choroba, i tak właśnie przez 3 lata zajęte wakaty

user
struch 62.31.11.156 27.01.2016

Jak sie czasem te dziewczynki i chłopców  widzi w słuzbach np. policji czy straży to az strach ze oni mają nas bronić.

user
RBR 83.31.40.182 28.01.2016

Myślicie, że właśnie dlatego po dwóch dniach od wznowienia naboru, znowu go wstrzymali? 

http://www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl/bie/praca-w-biosg/funkcjonariusze/14395,Funkcjonariusze.html

Kurde, po co był ten "szum" w prasie, telewizji...? 

user
PSP 88.199.92.66 15:08:23 28-01-2016

Ponieważ procedury muszą być zachowane, czyli zgłoszenie o naborze. A jak "znajomi królika" złożą "kwity" to można zamknąć nabór.   :D

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę