Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 176/2018, Poniedziałek 25 czerwca 2018 r., Łucji i Wilhelma
Opublikowano
Przemyśl
Wspólnie na rzecz rozwoju turystyki w Przemyślu
Dzisiaj, 21 bm., o godzinie 13.30 w sali narad przemyskiego urzędu miasta odbędzie się uroczyste podpisanie porozumienia wszystkich podmiotów zainteresowanych współpracą w ramach „Przemyskiego Klastra Turystycznego”, którego inicjatorem jest Fundacja Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju „Perła Galicji”.
fot. UM Przemyśl
Inauguracyjne spotkanie w sprawie przemyskiego klastra odbyło się na początku roku w urzędzie miasta. Uczestniczyło w nim 36 przedstawicieli różnych podmiotów branży turystycznej i innych, również zainteresowanych współpracą

Założeniem powstającego  Przemyskiego Klastra  Turystycznego mają być świadome i dobrowolne działania  partnerskich  podmiotów  działających w branży turystycznej lub zainteresowanych współpracą w tym zakresie.  Jak informują służby prasowe prezydenta miasta, chodzi o stworzenie platformy współdziałania przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, szkół i innych podmiotów  w celu zwiększenia  atrakcyjności turystycznej Przemyśla i regionu, ale też podniesienia innowacyjności i konkurencyjności członków klastra.

Spotkanie inicjujące postanie klastra odbyło się 7 stycznia br. 12 stycznia wyłoniona na nim 18-osobowa grupa robocza rozpoczęła pracę nad regulaminem jego funkcjonowania, określającym szczegółowe zasady współpracy. Dzisiaj podmioty, które zadeklarowały chęć przystąpienia do organizacji, parafują porozumienie o współpracy. Czy razem uda im się sięgnąć po unijne pieniądze i wykorzystać potencjał miasta, czas pokaże.

3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
tutejszy 31.183.217.50 21.01.2016

Jak czytam o turystyce w Przemyślu to wydaje mi się, że ktoś sobie kpiny urządza. Miasto z jednym z najgorszych parametrów powietrza, zapchane samochodami (nawet po teoretycznie wyłączonych z ruchu Franciszkańskiej i Kazimierzowskiej śmigają auta), wszechobecny syf, pobazgrane elewacje, mury, chodniki zastawione pojazdami, piesi spacerujący po ścieżkach rowerowych, obsrane przez psy i porozjeżdżane przez samochody trawniki, brzegi rzeki zawalone tysiącami butelek i innego syfu po coweekendowej kilkusetosobowej libacji zwanej "sanówa" (to w miesiącach kwiecień- październik), wszechobecna tandeta i kicz, setki olbrzymich przeszkaradnych "reklam" na kamienicach, itd., itp. I do czegoś takiego mają przyjeżdżać turyści???

user
a moglo byc tak pieknie 185.25.123.252 21.01.2016

tutejszy popieram w 100% no chyba ze chodzi o turystow ktorzy maja isc na wiosne tzw.ekonomiczni hahaha

user
romek 37.24.156.31 22.01.2016

I znów będzie okazja do tworzenie synekur dla totumfackich !  A turystyka lokalna , jak była w d.pie , tak w niej pozostanie :))

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium