Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Region
Policjanci zadbaja o bezpieczny wypoczynek podczas ferii
Rozpoczęły się właśnie ferie zimowe, podczas których funkcjonariusze policji z całego województwa podkarpackiego zadbają o bezpieczeństwo najmłodszych w miejscach ich przebywania. Odwiedzą zimowiska oraz szkoły, informując dzieci o zagrożeniach oraz sposobach ich unikania.
fot. archiwum policji

Ferie zimowe rozpoczęły się już w kilku województwach min. małopolskim, świętokrzyskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i lubuskim. Podkarpaccy uczniowie rozpoczną je od 15 do 26 lutego. Jednak teraz przyjadą na wypoczynek do nas, dzieci z województw rozpoczynających ferie.

O ich bezpieczeństwo zadbają funkcjonariusze policji z Podkarpacia. Prowadzić będą kontrole nie tylko na drogach, ale także w miejscach zimowego wypoczynku. Prowadzone będą kontrole pojazdów, trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów przewożących dzieci. Patrolowane będą nartostrady. Kontrolowane będą także „dzikie lodowiska” i osiedlowe place zabaw.

Policjanci odwiedzą zimowiska, gdzie podczas rozmów z uczestnikami przypomną zasady związane z bezpieczeństwem i występującymi zagrożeniami. Przed rozpoczęciem ferii na Podkarpaciu funkcjonariusze podobne pogadanki przeprowadzają z uczniami szkół naszego regionu.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium