Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2018, Wtorek 22 maja 2018 r., Julii i Heleny
Opublikowano
Przemyśl
Bircza bez internetu
Projekt „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej” polega na wybudowaniu sieci światłowodowej, która zapewni masowy dostęp do internetu mieszkańcom oraz instytucjom województwa. Dzięki niej mają zostać zlikwidowane białe i szare plamy w dostępie do internetu. Niestety, nie skorzystają z tego przywileju mieszkańcy gminy Bircza.
fot. Paweł Bugira
Projekt „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej” obejmuje m.in. Podkarpacie, ale problemy związane z ukształtowaniem terenu wykluczyły z niego gminę Bircza.

– Jestem mieszkańcem Birczy. Proszę o interwencję w sprawie internetu, który powinien być dostępny dla wszystkich, finansowany jest bowiem przez Unię Europejską. W wielu miejscowościach dostęp już jest, tymczasem w Birczy i na terenie gminy od kilku miesięcy go nie ma. Kilka razy byłem w urzędzie, próbując się dowiedzieć, dlaczego tak się dzieje. Do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi – stwierdził mieszkaniec Birczy (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
4 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Harnaś 83.28.100.249 16.01.2016

W Birczy bida skwirczy :D

user
czytelnik 81.161.204.70 17.01.2016

Za to z pieniędzy inijnych jest  z tego co się orientuje na koniec ubiegłego roku 67 operatórów na Baranówce. Do każdego bloku jest  podoprowadzane po kiladziesiąt swiatłowodów a wszystko to rozwój sieci szerokopasmowej polski wschodniej. Jak pytałem kiedy będą robione woski w których wogóloe nie ma internet . To dostałem odpowiedż że tam się nie opłaca. Kant polegał na tym że dostawało się kase na "podłączenie iluś abonentów" ale nikt nie sprawdzał czy któś już ich nie podłączył I tym spsobem jeden ma 67 światłowodów a drugi nie ma żadnego. To nie koniec historii . Kable światłowodowe zostały tam włożone do istniejcej kanalizacji tpsy za które pobiera ona opłatę dzierżawy. Minie okres trwałości projektu I wirualny operator który wziął dotację na podłączenie klientó już nie zapłaci więc kable przejdą na własność tepsy(ORANGE) czyaj inaczej Francji. O szczegóły można pytać we Fredropolu u zastępcy wójta.

user
dudu 91.150.163.233 17.01.2016

Na Dubiecko też pociągnęli światłowody, pytam kiedyś firmę o ten internet po światłowodach, to pracownik odpowiedział- że MOŻE za 5 lat będzie.

user
maniak 188.146.97.27 29.12.2016

Wie ktos co z tym internetem swiatlowodowym w gminie dubiecko?Niby mialbyc dla wszystkich a jakos niewidac efektow

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium