Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 144/2018, Czwartek 24 maja 2018 r., Joanny i Zuzanny
Opublikowano
Przemyśl
O głodzie mieszkaniowym i nie tylko. Przyjdź na spotkanie z Filipem Springerem
O mieście i przestrzeni publicznej, a także trudnej sytuacji mieszkaniowej w Polsce, współczesnej architekturze i pasji fotografowania będzie można podyskutować dzisiaj (13 stycznia) z Filipem Springerem w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej.
fot. materiały organizatora
Filip Spriger (ur. 6 czerwca 1982 w Poznaniu) – polski reportażysta i fotoreporter.

Spotkanie autorskie z polskim reportażystą, blogerem, fotoreporterem współpracującym z największymi tytułami prasowymi odbędzie się o g. 17. Będzie ono okazją do promocji najnowszej książki Sringera, zatytułowanej 13 pięter, traktującej o nie najlepszej sytuacji mieszkaniowej w Polsce i pomysłach rozwiązania problemu mieszkaniowego głodu, opowiadającej przeciekawe historie lokatorów – młodszych, starszych, w podobnej życiowej sytuacji.

Publikacja, podobnie jak wcześniejsze pióra F. Springera (m.in. Miedzianka. Historia znikania, Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-uWanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni , Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach), spotkała się z przychylnym odbiorem krytyków i czytelników.

Zaplanowana na dzisiaj dyskusja niewątpliwie dotyczyć będzie także bardzo bliskich autorowi obszarów, takich jak współczesna architektura czy przestrzeń publiczna. Spotkanie warte uwagi, prawdziwa gratka dla tych, którzy – podobnie jak autor – mają nieodpartą potrzebę fotograficznego dokumentowania ważnych przemian, a także dla wszystkich aktywistów, miejskich działaczy i miłośników literatury.

 

 

3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
przem 31.183.219.206 13.01.2016

Mądry człowiek, który jako jeden z nielicznych współobywateli tego kraju dostrzega wszechobecną brzydotę, kicz, chaos i spaskudzenie przestrzeni publicznej.

user
LaLa 31.183.206.25 13.01.2016

no szkoda, że jeszcze później nie została podana ta informacja;

powinno się informować wcześniej, np. dzień wcześniej, żeby chętni mogli pójść na spotkanie, nie każdy ma możliwość korzystania z internetu 24 godz./dobę;

fatalna promocja wydarzeń w mieście powoduje, że mieszkańcy w nich nie uczestniczą i nic się u nas nie dzieje

user
adk 89.188.222.251 13.01.2016

za późno się dowiedziałam :( żałuje strasznie.  

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium