Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 173/2018, Piątek 22 czerwca 2018 r., Pauliny i Flawiusza
Opublikowano
Jarosław, Jarosław
Jasełkowy styczeń w MOK Jarosław
Już niedługo zaczną rozbrzmiewać kolędy i pastorałki, wystawiane będę jasełka związane z polską tradycją Świąt Bożego Narodzenia. Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu jak co roku kultywując tę tradycję zaprasza uczestników do udziału w trzech imprezach: Jasełkach Przedszkolaków, XIX Spotkaniach Teatralnych „Jasełka 2016” i XXI Ogólnopolskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.
www.jaroslaw.pl

W styczniu 2016 r. Miejski Ośrodek Kultury będzie gościł małych uczestników Jasełek Przedszkolaków, artystów XIX Spotkań Teatralnych oraz XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek - corocznych wydarzeń nawiązujących do tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

Widowiska jasełkowe w wykonaniu najmłodszych będzie można obejrzeć 13 stycznia 2016 r. od godz. 9.00 na scenie MOK. Tradycyjnie już komisja artystyczna przyzna nagrody specjalne np. za scenografię, reżyserię, czy muzykę. Uczestnicy otrzymają dyplomy i upominki ufundowane przez organizatorów i sponsorów. 

W następnych dniach 14-15 stycznia 2016 r. od godz. 9.00 scena MOK również będzie miejscem kolędowania. Do udziału w XIX Spotkaniach Teatralnych zapraszamy zespoły teatralne i grupy kolędnicze działające przy ośrodkach kultury, szkołach, czy parafiach. Instytucję może reprezentować tylko jeden zespół. Na występujących czeka tytuł „Najpiękniejsze Jasełka 2016" oraz nagrody i wyróżnienia.

Po raz 21. odbędzie się też Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek, który co roku przyciąga dzieci, młodzież oraz dorosłych prezentujących bardzo różnorodny repertuar kolęd i pastorałek nie tylko doskonale nam znanych, ale i tych nieco zapomnianych. Jego celem jest ożywienie narodowej tradycji kolędowania, doskonalenie warsztatu artystycznego oraz konfrontacja dokonań twórczych wykonawców i instruktorów. Tegoroczna edycja odbędzie się 16 i 17 stycznia 2016 r. Pierwszego dnia w sali widowiskowej MOK rozpoczną się przesłuchania konkursowe, natomiast laureatów poznamy 17 stycznia, podczas koncertu galowego.

www.jaroslaw.pl
www.jaroslaw.pl
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium