Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 114/2018, Wtorek 24 kwietnia 2018 r., Grzegorza i Aleksandra
Opublikowano
Przeworsk, Sieniawa
Rozśpiewana pomoc dla 5-letniej Oli z Sieniawy
Ponad 48 tys. złotych to suma, jaką udało się uzbierać podczas 6.VI edycji akcji „Kibic z sercem” organizowanej przez MKS Sokół Sieniawa. W tym roku zbierano pieniądze na rehabilitację Oli Toczek z Sieniawy.
fot. CKSiR Sokół w Sieniawie
Państwo Angelika i Łukasz nie kryli wzruszenia podczas finału, dziękując wszystkim, którzy przyłączyli się do tegorocznej akcji „Kibic z sercem”.

Niespełna 5-letnia dziewczynka urodziła się z niedotlenieniem mózgu. Zdiagnozowano u niej autyzm wczesnodziecięcy. Ola ma problemy z najprostszymi czynnościami, nie potrafi wyrażać swoich potrzeb za względu na  opóźniony rozwój mowy. Dziewczynka ma również obniżone napięcie mięśniowe, co powoduje problemy ruchowe.

Rodzice Oli nie poddają się i walczą o to, by ich córka mogła normalnie funkcjonować, jednak codzienna rehabilitacja pod okiem terapeutów oraz dojazdy to wielki koszt. Aby pomóc rodzinie, działacze sieniawskiego klubu tegoroczną akcję zorganizowali właśnie dla 5-latki. Finał akcji miał miejsce 27 grudnia, podczas IX Osiedlowego Turnieju Piłki Nożnej. W zmaganiach sportowych wzięło udział 11 drużyn, które rozgrywały mecze systemem każdy z każdym w dwóch grupach. Zwycięzcą została drużyna JKS Jarosław.

Przez twe oczy zielone

Organizatorzy wydarzenia nie ograniczyli się tylko do zbiórki do puszek. Na oficjalnym fanpage MKS Sokół przeprowadzono akcję śpiewania refrenu piosenki zespołu Akcent Przez twe oczy zielone. Zainicjował ją zawodnik Sokoła Sebastian Padiasek, który jako pierwszy wykonał utwór i nominował kolejne osoby. Inicjatywa spotkała się z szerokim odzewem, włączyli się w nią piłkarze, urzędnicy, nauczyciele, uczniowie oraz liczni fani drużyny nie tylko z Polski, ale nawet zza oceanu.

Śpiewano i wpłacano pieniądze na specjalnie utworzony rachunek bankowy. Podobnie jak w latach wcześniejszych podczas turnieju odbyła się również licytacja. W tym roku licytowano m.in. statuetki akcji „Kibic z sercem”, koszulki klubów sportowych: Śląska Wrocław, Lecha Poznań, Cracovii, Legii Warszawa oraz Asseco Resovii – wszystkie z autografami zawodników – oraz oryginalne bluzy z hasłem „Chcesz być kimś, najpierw bądź człowiekiem”. Przeprowadzono również loterię fantową.

48 tys. zł zasili konto Oli

Całą zebraną kwotę, czyli ponad 48 tys. zł, zgodnie z prośbą rodziców Oli, organizatorzy wpłacą na subkonto dziewczynki, które prowadzi fundacja Złotowianka. Państwo Angelika i Łukasz nie kryli wzruszenia podczas finału. W specjalny sposób podziękowali wszystkim osobom zaangażowanym w tegoroczną akcję.

Wrzucili do sieci film, w którym również zaśpiewali refren słynnej piosenki. Ofiarowaną pomocą już teraz postanowili się podzielić. Poinformowali, że wylicytowana bluza, która została podarowana ich córkom Oli i Hani, będzie przekazana na kolejną edycję akcji „Kibic z sercem”.

Nadal można wesprzeć Olę

Ciągle jeszcze można pomóc Oli, wpłacając pieniądze na subkonto: Fundacja Złotowianka, ul. Widokowa 1, 77-400 Złotów, nr konta: 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010, w tytule przelewu należy wpisać: „ALEKSANDRA TOCZEK T/16”. Można również przekazać swój 1% podatku: nr KRS 0000308316. W rubryce „Cel szczegółowy” koniecznie należy wpisać: Aleksandra Toczek T/16.

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
kibic 83.31.97.251 09.01.2016

Całą akcję zorganizowali KIBICE klubu a nie działacze !!!!

user
Ciszaaa 88.156.140.60 11.01.2016

Wspaniała inicjatywa!

user
Mario 213.55.184.240 28.01.2016

Brak mi słów , ta "akcja " to po prostu kochane  i niesamowite !

nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania