Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 145/2018, Piątek 25 maja 2018 r., Urbana i Grzegorza
Opublikowano
Jarosław, Przemyśl
Dołącz do Orszaku Trzech Króli
Możesz założyć na głowę koronę lub przypiąć do ramion anielskie skrzydła i ze śpiewnikiem pod pachą zakolędować wspólnie z innymi mieszkańcami Przemyśla bądź Jarosławia. Już jutro, 6 stycznia, ulicami wspomnianych miast przemaszeruje Orszak Trzech Króli.
fot. Roman Kijanka
Ubiegłoroczny jarosławski orszak spotkał się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców. Czy w tym roku będzie podobnie?

Jarosławianie zintegrują się podczas wielobarwnego, radosnego korowodu, maszerując do symbolicznej betlejemskiej stajenki ustawionej na płycie Rynku. Prowadząc mędrców ze Wschodu, wyruszą w samo południe z czterech stron miasta. Orszak Świętej Rodziny z kolegiaty, Europejski  z kościoła pw. Chrystusa Króla, Afrykański  z kościoła oo. Reformatów, a Azjatycki  z kościoła pw. Miłosierdzia Bożego. Na finał przewidziane jest dzielenie się opłatkiem i wspólne kolędowanie. W tym roku w jarosławskim orszaku pomaszerują m.in.: Mieszko I z wojami, Królowa Jadwiga z dwórkami, Władysław Jagiełło z rycerzami, Jan III Sobieski i Marysieńka oraz wojska z różnym epok.

W Przemyślu Trzej Królowie w asyście aniołów wyruszą o g. 13.30 z placu Niepodległości. Następnie ulicą Franciszkańską dotrą na Rynek, gdzie przewidziane jest wspólne koledowanie i wręczenie statuetki Anioła Dobroci. Uroczystości zakończy msza św. w przemyskiej archikatedrze (g. 15.30).

 

4 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Emilia 185.25.120.246 06.01.2016

"Już jutro, 6 stycznia*, ulicami..."

user
gace 31.175.166.219 06.01.2016

Orszak Trzech Króli, Dni Św. Wincentego, Parada Aniołów - najważniejsze imprezy kulturalne miasta

user
Gogo 37.7.168.186 06.01.2016

A mogę wiedzieć do jakiej stajenki?  Za Biblią Tysiąclecia ewangelia Mateusza. 


10 Gdy ujrzeli gwiazdę, bardzo się uradowali. 11 Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; upadli na twarz i oddali Mu pokłon. I otworzywszy swe skarby, ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę. 12 A otrzymawszy we śnie nakaz, żeby nie wracali

 do Heroda, inną drogą udali się do swojej ojczyzny. Do tego pytanie skąd wiadomo że byli to królowie i jak mieli na imię,  Biblia wspomina Gdy zaś Jezus narodził się w Betlejem w Judei za panowania króla Heroda1, oto Mędrcy1 ze Wschodu przybyli do Jerozolimy i pytali: «Gdzie jest nowo narodzony król żydowski? Ujrzeliśmy bowiem jego gwiazdę2 na Wschodzie i przybyliśmy oddać mu pokłon». Skoro to usłyszał król Herod, przeraził się, a z nim cała Jerozolima.Zebrał więc wszystkich arcykapłanów i uczonych ludu i wypytywał ich, gdzie ma się narodzić Mesjasz.

A skoro w tamtych czasach znali się na gwiazdach to jest kila wyjść, magowie, astronomowie itp


Takze jak chcecie świętować to świętujcie zgodnie z ewangelią a nie bajkami wymyślonymi przez księży

user
Gogo 37.7.168.186 17:27:27 06-01-2016

I pytanie następne skąd kościół wziął cyfrę 3


przecież wyraźnie jest napisane


 Gdy zaś Jezus narodził się w Betlejem w Judei za panowania króla Heroda1, oto Mędrcy1 ze Wschodu przybyli do Jerozolimy 2

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium