Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 346/2016, Niedziela 11 grudnia 2016 r., Damazego i Waldemara
Opublikowano
Jarosław
Wójt gminy Wiązownica oskarżony o nadużycie władzy
Dziewięć zarzutów, m.in. związanych z nadużyciem władzy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, przekroczenia uprawnień, poświadczania nieprawdy i oszustwa, usłyszał wójt gminy Wiązownica Marian R. Akt oskarżenia w tych sprawach trafił do Sądu Okręgowego w Przemyślu. Razem z nim na ławie oskarżonych zasiądzie jeszcze trzech pracowników Urzędu Gminy w Wiązownicy.
fot. Roman Kijanka
Dziewięć zarzutów m.in. związanych z nadużyciem władzy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, przekroczenia uprawnień, poświadczania nieprawdy i oszustwa usłyszał wójt gminy Wiązownica Marian R.

Akt oskarżenia w trwającym kilka lat postępowaniu do przemyskiego sądu skierowali śledczy z Wydziału V ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie. Wójt gminy Wiązownica przez czas trwania śledztwa był na wolności, normalnie pracując. Postanowieniem sądu z 12 marca 2014 r. zastosowano wobec niego jedynie środki zapobiegawcze: policyjny dozór, poręczenie majątkowe w kwocie 40 tys. zł (które potem zmniejszono do 30 tys. zł) oraz zakaz opuszczania kraju z jednoczesnym zatrzymaniem paszportu (który uchylono postanowieniem z 20 lipca 2015 r.) (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
22 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
czerupa 31.183.226.249 06.01.2016

Przestępstwo oszustwa  jest zagrożone karą 8 lat więzienia.
Dlaczego wójt nie siedzi od razu???
Widocznie ma załatwione, że będą tylko zawiasy.
Tak właśnie wygląda (nie)sprawiedliwość w Polsce dla swich.

user
WB 193.239.36.212 06.01.2016

Marian z synami chyba przedawkował oglądanie "Rodziny Soprano" :)

user
WB 193.239.36.212 06.01.2016
Mecenas Ć stracił wpływy, więc Marian dłużej nie może się migać od odpowiedzialności.
user
john 176.110.153.226 06.01.2016

czy ktoś wie którzy to pracownicy ??

user
CBA 31.128.8.63 06.01.2016

wójt zorganizował przed świętami spotkanie wszystkich pracowników UG i kazał robić zrzutkę na adwokatów dla oskarżonej czwórki.


user
hasler 80.48.66.3 06.01.2016

Spokojnie lokator z pałacu go uniewinni.

user
CBA 31.128.8.63 06.01.2016

Teraz poczekamy na najbliższą sesję rady gminy. Ciekawe co Pan Wójt powie, czy dalej będzie kity wciskał ludziom do kamery o swojej niewinności? A może znowu pilny wyjazd i sekretarzyka wystawi. Mam nadzieję że radni z klubu Nowa Demokracja w końcu przemówią . Ciekawi mnie kto jest tą trzecią osobą, może sekretarzyk!

user
andrzej piwowar 188.146.3.103 21:14:13 07-01-2016
a jak odejdą i ci zaproponują to stanowisko odmówisz i powiesz nie dziękuje aw kantorku krrrr.......wa biore
user
pytający 31.128.8.198 06.01.2016

Mam pytanie czy w takich okolicznościach urzędem może zarządzać osoba z tak poważnymi zarzutami, a do tego jeszcze trzej kolejni urzędnicy objęci są aktem oskarżenia.

user
ktoś 94.40.85.252 07.01.2016

W Mopsie i Urzędzie miasta  w Jarosławiu to samo . Obstawiona rodzina !!! Dlaczego nikt tego nie zmienia!!!

user
czytający 22 31.128.8.33 07.01.2016

Mimo tylu prac w całej gminie przekreśla wszystko .Pewnie nie uda mu się już wykręcić i spadnie z piedestału bo ludzie takie rzeczy pamiętają.

Kończą się układy a matactwa i tak wypłyną . Wójt mimo swojej znajomości prawa wystąpił przeciw prawu .  Lecz jaki werdykt wyda  Sąd ?

user
asih 178.42.53.120 09:46:02 07-01-2016

trzeba zwołac referendum o odwołanie!

user
Ryszard 176.221.123.122 07.01.2016

Nowa wladza da nam dobrobyt ,bogactwo i brak podatkow dla nas brawo MY ! 

user
WB 193.239.36.212 20:14:27 07-01-2016

Niekoniecznie da to wszystko, ale na pewno nie będzie niszczyć ludzi i ich rodzin za to, że nie podoba im się z polityka wójta.

user
Ryszard 176.221.123.122 07.01.2016

Z racja jak z dupa kazdy ma swoja

user
andrzej piwowar 188.146.3.103 07.01.2016

pis jak stonka szybko padnie a wójt jak namieszał niech poniesie kosekwencje ja myślę tak się po wybijają -----a potem będzie szał ----- 4 latka zlecą emeryt 9 zł podwyszki  dłóg publiczny 90ml d to jest pewne  a kacz emerytura 7000 i bez zobiozwiązań   

user
Graszka 178.37.146.41 07.01.2016

No, skończy się palenie gumy, nocne, pijackie burdy i zakłucanie ciszy nocnej w Radawie. 

user
WB 83.18.52.190 08:15:50 08-01-2016

Dlaczego nie wzywałaś policjantów z posterunku w Wiązownicy ?

user
klient 31.128.8.201 08.01.2016

masakra obore tylko robi całej gminie

user
WB 193.239.36.212 00:09:46 09-01-2016

Robi oborę na całą Polskę

user
Graszka 178.37.146.41 12.01.2016

WB, wzywałam, ale usłyszłam odpowiedź że wójta cisza nocna nie dotyczy. Pewnie stoi ponad prawem.

user
WB 83.18.52.190 13:30:48 12-01-2016

Czyli klasyka wiązownickiego posterunku :))

W takim przypadku powiadamiasz Komendę Powiatową Policji w Jarosławiu z informacją o reakcji policjantów z Wiązownicy.

Wtedy policja z Jarosławia przyjeżdża i robi porządek.

Przerabiałem to :))

Jak jest zgłoszenie policja przyjechać MUSI.

Pozdrawiam

WB

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium