Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 146/2018, Sobota 26 maja 2018 r., Filipa i Pauliny
Opublikowano
Lubaczów
Przedświąteczna „Senioriada”
„Aktywni przez całe życie” to nazwa projektu realizowanego od czerwca w gminie Lubaczów. Jego finał odbył się tuż przed świętami Bożego Narodzenia, dlatego ciekawym występom towarzyszyła iście wigilijna atmosfera.
fot. UG Lubaczów
Seniorzy przygotowali występy artystyczne i kabaretowe.
Na seniorów z gminy Lubaczów czekały zajęcia fitness, warsztaty artystyczne, wycieczki i spotkania ze specjalistami. – Z sukcesem udaje się nam zachęcać starszych ludzi do czerpania radości z wieku, w jakim obecnie są, do podejmowania aktywności i integracji. Obecnie coraz większa liczba mieszkańców przekonuje się do Klubów Seniora. Zapraszamy wszystkich chętnych do przychodzenia na zajęcia – mówi koordynator projektu Marta Tabaczek.
Spotkanie podsumowujące zorganizowano w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej. Wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel podziękował seniorom za ich aktywny i liczny udział w tym przedsięwzięciu. Zapewnił również, że podobne działania będą kontynuowane w nowym roku.
Na podsumowanie projektu seniorzy przygotowali specjalne występy artystyczne i kabaretowe oraz prezentacje swoich prac rękodzielniczych. Spotkanie przebiegało w świątecznym nastroju. Nie zabrakło życzeń, opłatka oraz potraw wigilijnych.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium