Życie Podkarpackie nr 17/2017 Życie Podkarpackie nr 17/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 116/2017, Środa 26 kwietnia 2017 r., Marii i Marcelego
Opublikowano
Przemyśl
Przemyślanie na jarmarku w Egerze
W mocnym składzie w węgierskim mieście partnerskim Egerze przebywała delegacja Przemyśla z okazji organizowanego tam Jarmarku Bożonarodzeniowego.
fot. UM Przemyśl
Na specjalnie zorganizowanym stoisku Przemyśla oferowano m.in. ozdoby bożonarodzeniowe.

Kiermasz organizowany dla mieszkańców Egeru funkcjonuje przez cały okres Adwentu, a na scenie  plenerowej ustawionej na Placu Dobo prezentują się różne zespoły artystyczne. Na scenie plenerowej w centrum miasta swój program prezentował Zespół Pieśni i Tańca „Przemyśl”, prezentując m.in. polskie kolędy. Na specjalnie zorganizowanym stoisku Przemyśla oferowano ozdoby bożonarodzeniowe, wyroby dekoracyjne, materiały promocyjne miasta oraz wyroby świąteczne z ciasta piernikowego w formie dzwonków, choinek, makowce oraz pierniki, własnoręcznie  przygotowane przez nauczycieli i uczniów warsztatów gastronomicznych Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu.  W sali widowiskowej  egerskiego domu kultury we współpracy z Samorządem Polskim w Egerze została zorganizowana uroczystość  polskiego Bożego Narodzenia, w której wzięli udział burmistrz i mieszkańcy Egeru, konsul  RP na Węgrzech, przemyślanin z pochodzenia, Andrzej Kalinowski oraz przedstawiciele mniejszości polskiej.
Podczas pobytu doszło także do spotkania i rozmów z przedstawicielami szkoły gastronomicznej „Szent Lörinc” w Egerze, podczas którego została podpisana umowa o współpracy między szkołami w zakresie wymiany uczniów i nauczycieli oraz uczestniczenia we wspólnych projektach unijnych.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy kultywowałeś w tym roku tradycję śmigusa-dyngusa?
  • Tak, wykorzystując każdą okazję, by kogoś oblać
  • Symbolicznie, oblewaliśmy się tylko w domu z rodziną
  • W tym roku jakoś nie było okazji, nadrobię w kolejnym
  • Nie uznaję tego zwyczaju
nr 17/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium