Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk
Kalendarium 2015. Najciekawsze wydarzenia (styczeń–czerwiec)
Przypomnij sobie najistotniejsze wydarzenia z regionu.
fot. zbiory własne

STYCZEŃ

Dramatyczne sceny rozegrały się w jednej z podjarosławskich miejscowości. 37-latek chciał podpalić interweniujących policjantów, kierując w ich stronę palący się gaz z butli. Potem, gdy ukrywał się w piwnicy, a funkcjonariusze chcieli go zatrzymać, ruszył na nich z siekierą. Jeden z mundurowych został ranny.


Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie oddalił skargę inicjatorów referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Przemyślu. Wniosek o jego przeprowadzenie został odrzucony przez radnych, ponieważ zawierał zbyt mało ważnych podpisów osób popierających inicjatywę.


Tłumy mieszkańców wzięły udział w Orszaku Trzech Króli w Jarosławiu. Orszak wyruszył sprzed kościoła pod wezwaniem Chrystusa Króla, a zakończył się w Rynku, gdzie ustawiona była stajenka z Maryją, Józefem i małym Jezusem (...)

KWIECIEŃ

Po 18 miesiącach budowy oddano do użytku drugą część wschodniej obwodnicy Przemyśla. Niespełna 4-kilometrowa droga połączyła drogę wojewódzką nr 28 z drogą wojewódzką nr 885. 
fot. zbiory własne
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
mk 91.193.208.124 02.01.2016

"Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie oddalił skargę inicjatorów referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Przemyślu. Wniosek o jego przeprowadzenie został odrzucony przez radnych, ponieważ zawierał zbyt mało ważnych podpisów osób popierających inicjatywę." A to jest ciekawy temat . Odrzucony wniosek , bo - jak stwierdził Sad w Rzeszowie, za mało było " ważnych  głosów'.  WARTO  BY BYŁO POWTÓRZYĆ TĘ AKCJE I DOPROWADZIĆ DO TEGO REFERENDUM W PRZEMYSŁU.  ALE  WŁADZE BĘDĄ ROBIĆ WSZYSTKO , ŻEBY TĘ INSTYTUCJE , JAKĄ JEST NIEWĄTPLIWIE SM , NIE ZLIKWIDOWAĆ .  TO TAK JAK Z INSPEKCJĄ  TRANSPORTU DROGOWEGO , TYLKO KARAĆ , ZA BYLE CO . ALE NADCHODZĄ   DOBRE    WIEŚCI , STRAŻY MIEJSKIEJ  JAK WIEJSKIEJ ZABRANO ICH ULUBIONE ZABAWKI  W POSTACI  RADARÓW   , KTÓRYMI TAK  BARDZO SIĘ LUBILI POSŁUGIWAĆ.CZAS  NA NASTĘPNE RUCHY .

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium