Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Lubaczów
„Ekstremalna” impreza w gminie Narol
Przez trzy dni, od 13 do 15 lutego, na terenie gminy Narol trwać będzie wyjątkowe turystyczno-sportowe przedsięwzięcie – XIV Ekstremalna Imprezy na Orientację „Skorpion 2015”.

Impreza ta ma już swoją renomę zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Gmina Narol po raz pierwszy będzie gościć „ekstremalnych” zawodników w orientacji w terenie. Organizatorzy, czyli oddział miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Lublinie oraz Klub Imprez na Orientację „Inochodziec” z Lublina przygotowali dla chętnych trzy trasy: 20-, 50- i 100-kilometrowe z limitami czasu (odpowiednio): 6, 16 i 28 godzin.
Każdy z uczestników dostanie do ręki mapę z zaznaczonymi miejscami, do których trzeba dotrzeć (tzw. punkty kontrolne). Drogę pomiędzy kolejnymi punktami kontrolnymi każdy uczestnik wybiera samodzielnie, zależnie od umiejętności, doświadczenia czy znajomości terenu. Można poruszać się marszem na azymut wśród polnych bezdroży czy leśnych ostępów lub wybrać łatwiejszy i bezpieczniejszy wariant np. utwardzoną drogę, choć i z tej trzeba w końcu zboczyć, gdyż punkty kontrolne nie są tak łatwe do zdobycia. Więcej informacji (regulamin, formularz zgłoszeń, listy zgłoszonych oraz obszerne galerie z lat ubiegłych) można znaleźć na stronie internetowej: www.ino.lublin.pttk.pl/skorpion. Zapraszamy wszystkich chętnych.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium