Życie Podkarpackie nr 08/2017 Życie Podkarpackie nr 08/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 54/2017, Czwartek 23 lutego 2017 r., Romany i Damiana
Opublikowano
Przemyśl
Finał WOŚP już 10 stycznia!
W ramach 24. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 10 stycznia 2016 r. na ulicach polskich miast i miasteczek tradycyjnie pojawią się setki oddanych wolontariuszy.
fot. Jacek Szwic

W akcji uczestniczyć będzie także Przemyśl. Celem tegorocznej zbiórki jest wyposażenie w urządzenia medyczne szpitalnych oddziałów pediatrycznych i zapewnienie godnej opieki medycznej dla seniorów. Przemyski sztab orkiestry został zarejestrowany 27 października br. przy Miejskim Domu Kultury.

– W tym roku wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie spotkać będzie można na ulicach miasta. Natomiast wszystkie wydarzenia związane z finałem akcji odbywać się będą w Galerii Sanowa – informuje dyrektor MDK w Przemyślu Stanisław Karszyń. – Od godziny 10 trwać tam będą występy artystyczne, konkursy i zabawy dla najmłodszych. Na specjalnie przygotowanym stoisku zakupić będzie można orkiestrowe gadżety, zasilając tym samym konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przewidziane są dwie sceny: wewnątrz i na zewnątrz obiektu. Finałowy koncert odbędzie się na tej drugiej, a podsumowaniem imprezy będzie jak zwykle „Światełko do Nieba”, zaplanowane o godzinę 20 – wylicza.

W ramach 24. finału akcji Auto Sport Klub Przemyśl organizuje również „Moto Orkiestrę” z udziałem 50 załóg rajdowych. Od g. 11 trwać będą przejazdy ulicami: Wilsona, Sportowej i Kałuży.

Warto dodać, że w ciągu poprzednich 23 finałów orkiestra przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 650 mln zł. 

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
GMD 185.18.135.127 29.12.2015

Bede na tym na 100 % tak mi dopomusz bóg, czolem wielkiej POlszy

Sonda
Czy zwracasz uwagę na oznaczenia na opakowaniach?
  • Nie mam na to czasu
  • Nie, bo nie rozumiem znaczenia symboli
  • Staram się zrozumieć informacje z opakowania, ale nie zawsze wiem, co oznaczają
  • Zwracam uwagę na symbole i potrafię je odczytać
nr 08/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium