Życie Podkarpackie nr 16/2017 Życie Podkarpackie nr 16/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2017, Wtorek 25 kwietnia 2017 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Przeworsk, Zarzecze
Tomek marzy o wózku do gry w rugby. Możesz pomóc
Tomasz Depciuch z Zarzecza 3 lata temu uległ wypadkowi na motocyklu, w wyniku którego doznał złamania kręgosłupa i uszkodzenia rdzenia kręgowego z porażeniem czterokończynowym. Mimo tragedii chłopak się nie poddał. Teraz jego marzeniem jest wózek do gry w rugby, która pomaga mu w rehabilitacji i jednocześnie jest jego wielką pasją.
fot. Barbara Zięba
Tomasz Depciuch (w środku, z numerem 13) wraz z kolegami z drużyny Flying Wings.

Aby pomóc 27-latkowi, 20 grudnia w hali sportowej w Zarzeczu zorganizowano turniej charytatywny. Tego dnia odbyły się rozgrywki futsalu, w których wzięły udział cztery drużyny. Pierwsze miejsce zajął JKS Jarosław, drugie – GKS Futsal Zarzecze, trzecie – Futsal Team Przeworsk i czwarte – Cetnar Team z Kolbuszowej. Na turnieju pojawiły się również akcenty taneczne oraz gimnastyczne. Wielkim widowiskiem okazał się również mecz rugby na wózkach z udziałem Tomka i jego kolegów z rzeszowskiej drużyny Flying Wings. Aby móc rozwijać swoją pasję, chłopak potrzebuje specjalistycznego sprzętu, który pozwoliłby mu na równą rywalizację i zapewnienie bezpieczeństwa. Ten, z którego korzysta obecnie, jest już wysłużony.

Publiczność nie szczędziła pieniędzy

W czasie licytacji będącej częścią niedzielnego wydarzenia największym zainteresowaniem cieszyły się sportowe koszulki, m.in. Legii Warszawa, Wisły Kraków, a także Kuby Błaszczykowskiego z Borussi Dortmund. Uczestnicy okazali się bardzo hojni, wpłacając za nie po kilkaset, a nawet tysiąc złotych. Za największą sumę wylicytowano koszulkę Cracovii Kraków – poszła za 1100 zł. Dodatkowo w trakcie trwania imprezy zbierano pieniądze do puszek. Podczas niedzielnego turnieju charytatywnego „Pozwólmy Tomkowi zrealizować marzenia” udało się w sumie zebrać ok. 17 tys. złotych. To znaczna część kwoty potrzebnej na zakup wózka. Jego koszt to ok. 20 – 25 tys. zł. Wszyscy, którzy zaangażowali się w pomoc, sprawili, że marzenie chłopaka jest coraz bliższe spełnienia.

Ciągle jeszcze można wesprzeć akcję, wpłacając pieniądze na konto: Stowarzyszenie Przeworsk – Powiat Bezpieczny, ul. Lwowska 16, 37 – 200 Przeworsk, nr konta 43 9106 0008 2001 0013 0198 0001 koniecznie z dopiskiem w tytule wpłaty: „Dla Tomka Depciucha”. Można także przekazać swój 1 proc. podatku: KRS 0000270809 cel szczegółowy; Depciuch, 3630.

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy kultywowałeś w tym roku tradycję śmigusa-dyngusa?
  • Tak, wykorzystując każdą okazję, by kogoś oblać
  • Symbolicznie, oblewaliśmy się tylko w domu z rodziną
  • W tym roku jakoś nie było okazji, nadrobię w kolejnym
  • Nie uznaję tego zwyczaju
nr 16/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium