Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 144/2018, Czwartek 24 maja 2018 r., Joanny i Zuzanny
Opublikowano
Przemyśl
Granica jest bezpieczna
W poprzednim numerze naszego tygodnika informowaliśmy o pomyśle budowy elektronicznego płotu na ponad 500-kilometrowym odcinku granicy polsko-ukraińskiej, nadzorowanego przez Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.
fot. zbiory własne
Obserwacja granicy jest możliwa przez całą dobę – zarówno w dzień i w nocy, jak i każdych warunkach pogodowych. Funkcjonariusze BiOSG są w stałym kontakcie z oficerami łącznikowymi w innych krajach, ze służbami zarówno państw sąsiednich, jak i ich europejskich odpowiedników.

Z pismem do ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka wystąpiły polskie środowiska, m.in. narodowców, kresowe, kombatanckie czy rolnicze związane z Samoobroną. Dowodzą w nim, że budowa płotu uchroni Polskę przed niekontrolowanym napływem imigrantów z Azji i Afryki. Jeden z parafujących dokument, były europoseł Andrzej Zapałowski twierdzi, że z tym problemem nie ma najmniejszych szans poradzić sobie Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu. Zadał sobie trud i policzył stan osobowy oddziału. Założył, że połowa z tych ludzi pracuje w administracji lub na przejściach granicznych. Dzieląc na zmiany, wyszło mu, że kilometra granicy w terenie strzeże zaledwie dwóch funkcjonariuszy. – Straż Graniczna nie prowadzi prewencji. Owszem, ma znakomity monitoring, ale jest kompletnie nieprzygotowana do zablokowania granicy państwa. Jeśli tylko tysiąc osób będzie chciało przedrzeć się przez tak zwaną zieloną granicę, zrobi to bez najmniejszego problemu – stwierdził (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Obywatel 31.183.218.225 25.12.2015

Panie  Zapałowski - ma Pan słuszną racje. 

Wystarczy przeprowadzić tylko niespodziewane ćwiczenia, że ok. 500 "uchodźców"  przekroczy granicę Polsko-Ukraińską np. w rejonie Siedlisk, to na sam widok patrole SG pozostawią wszystko i będą sami uciekać. Już nie wspominam o ilości przekroczenia jednocześnie ok. 2-3 tysiące rzekomych uchodźców ? A na to się zanosi.

Jeszcze o Panu będzie się mówiło głośno w historii, jak nikt nie zareaguje w Rządzie na Pana wołanie i apele . A tych z MSWiA 

rozliczy historia.

Ludzie - ratujcie nasz Kraj - Polskę.

user
kiszon 31.183.211.97 01:10:54 27-12-2015

Co taki płot na granicy może, przekonaliśmy się w drugi dzień świąt na granicy Hiszpanii. A wysoki na 7 metrów był i zwieńczony drutem kolczastym. Szkoda kasy na płoty.

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium