Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 174/2018, Sobota 23 czerwca 2018 r., Wandy i Zenona
Opublikowano
Region, Brzozów
Kompletnie pijany przywiózł dzieci do przedszkola
Kompletnym brakiem odpowiedzialności i wyobraźni wykazał się 49-letni ojciec dwójki maluchów, który 21 bm., ok. g. 8 przywiózł dzieci do przedszkola, mając 3 promile we krwi.
fot. archiwum policji

O kierującym fordem, który przywiózł dwójkę małych dzieci do przedszkola i podejrzeniu, że mężczyzna może być pijany powiadomił policję świadek zdarzenia. Świadek poinformował, że kierujący z trudnością omijał przeszkody, miał problem z zaparkowaniem, a potem „wytoczył się” z pojazdu.

– Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, za kierownicą forda siedział znajomy mężczyzny, który według świadka, przywiózł dzieci. Natomiast wcześniejszy kierowca forda, siedział na miejscu pasażera. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość obydwu mężczyzn. „Nowy” kierowca był trzeźwy, a jego pasażer miał ponad 3 promil alkoholu w organizmie. 49-letni mieszkaniec Brzozowa w rozmowie z policjantami zaprzeczał, aby to on kierował wcześniej fordem. Jednak w związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przez niego przestępstwa kierowania w stanie nietrzeźwości, został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Zebrany materiał dowodowy w sprawie, w tym przesłuchania świadków, jednoznacznie wykazały, że to on przywiózł 3-letnią córkę i 5-letniego syna do przedszkola. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do popełnienia przestępstwa i poddał dobrowolnie karze. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. – informuje KPP Brzozów.

Policja apeluje: Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas rodzinnych spotkań, którym często towarzyszy alkohol. Pamiętajmy, że wypicie nawet najmniejszej dawki, wyklucza nas jako kierowców. A jeśli widzimy, że nietrzeźwy wsiada za kierownicę samochodu, zareagujmy! Nie pozwólmy na to! Dzięki takiemu zachowaniu możemy uchronić go przed nieszczęściem i tych, których może spotkać na swojej drodze.
 

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
asd 81.161.204.36 23.12.2015

prewencyjnie powinien dostac taki wpierdziel zeby pozniej na sama mysl o czyms podobnym mial lęki

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium