Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2018, Wtorek 22 maja 2018 r., Julii i Heleny
Opublikowano
Przeworsk
„Anioł pasterzom mówił...” w Przeworsku
W Galerii „Magnez” otwarta została wystawa pokonkursowa VI edycji biennale konkursu plastycznego na kartkę świąteczną pt. „Anioł pasterzom mówił…” oraz na ozdobę choinkową – „Wizerunek anioła”.
fot. UM Przeworsk
Na wystawie pokonkursowej w Galerii „Magnez” pojawiły się tłumy.

Na konkurs plastyczny wpłynęło aż 331 prac, natomiast na ozdobę choinkową – 186 prac. Jury w składzie: Agnieszka Bernacka (przewodnicząca, nauczyciel plastyki w Gimnazjum nr 1 w Przeworsku), Barbara Tereszkiewicz (instruktor plastyki w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku) i Włodzimierz Gązwa (nauczyciel plastyki w SP 1 w Przeworsku) dokonała przeglądu wszystkich projektów kartek świątecznych dostarczonych na konkurs. Nie zakwalifikowała do oceny konkursowej  159 prac ze względu na formę plastyczną oraz niezgodność z treścią konkursu.
Główna nagroda, ufundowana przez burmistrza Przeworska Leszka Kisiela przyznana została Annie Panek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku za aniołka z białej gliny.
W konkursie na kartę świąteczną w kategorii od 4 do 7 lat 1. miejsce zajęła praca Sandry Kowalskiej (Przedszkole Sióstr Miłosierdzia w Przeworsku). Kolejne lokaty zajęli: Nikola Słysz (Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku), Franek Kubajewski (Publiczna Szkoła Podstawowa w  Ubieszynie) oraz Zuzanna Buczek (Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku). W kategorii od 8 do 12 lat jury pierwsze miejsce przyznało Oliwii Ilczyszyn (Szkoła Podstawowa nr 2 w Przeworsku), a kolejne: Weronice Słocie (SP 1 Przeworsk), Emilii Bratko-Makaran (SP 2 Przeworsk), Karolinie Kruk (Zespół Szkół w Gaci) oraz Aleksandrze Lis (Publiczna Szkoła Podstawowa w Ubieszynie).
W kategorii ozdoba choinkowa, obok zwycieżczyni A. Panek, na podium znalazły się prace: Leny Dobek (SP Przeworsk), Julki Cieleń (SP 2 Przeworsk), Weroniki Kowal (SP 2 Przeworsk) oraz Zuzanny Pasterskiej (SP 2 Przeworsk).

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium