Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 175/2018, Niedziela 24 czerwca 2018 r., Jana i Danuty
Opublikowano
Region, Markowa
Prośba o przekazanie informacji o osobach, które ratowały Żydów
W marcu przyszłego roku zostanie otwarte Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. W związku z tym Marszałek Województwa Podkarpackiego apeluje o przekazywanie informacji o ludziach, którzy zaangażowali się w pomoc społeczności żydowskiej.
IPN. Izraelski Instytut Pamięci Yad Vashem przyznał rodzinie Ulmów tytuł Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

Prace przy budowie Muzeum w Markowej dobiegają końca. Podczas uroczystości otwarcia szczególnymi gośćmi mają być osoby, które przez polskie lub izraelskie władze zostały uhonorowane za pomaganie Żydom.

Marszałek Województwa Podkarpackiego zwraca się z prośbą o udostępnianie danych rodaków oraz pamiątek, dokumentujących ich bohaterską postawę podczas II wojny.

Osoby, które posiadają informacje, m.in. dane adresowe, proszone są o kontakt z dr. Mateuszem Szpytmą - pełnomocnikiem dyrektora Muzeum-Zamek w Łańcucie ds. Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej, tel. 17 225 20 08 w. 140, e-mail: mateusz.szpytma@zamek-lancut.pl lub z Łukaszem Chrobakiem - pracownikiem Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej, tel. 17 224 10 15, e-mail: lukasz.chrobak@zamek-lancut.pl.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium