Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 345/2016, Sobota 10 grudnia 2016 r., Julii i Daniela
Opublikowano
Przemyśl, Fredropol
Była wojewoda została zastępcą wójta
Była wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska nie musiała szukać pracy. Spośród propozycji, wybrała posadę zastępcy wójta w gminie Fredropol. Zrezygnowała również z członkostwa w Platformie Obywatelskiej.
fot. Paweł Bugira
Małgorzata Chomycz-Śmigielska pochodzi z miejscowości roztoki Dolne w pow. leskim. Jest absolwentką filologii klasycznej KUL. W 2003 r. zakładała koło terenowe PO w Lesku. W 2006 r. została dyrektorką biura regionalnego partii w Rzeszowie. Rok później, w wieku niespełna 30 lat, została powołana na stanowisko wicewojewody podkarpackiego. W 2010 r. została wojewodą. Teraz będzie zastępcą wójta w podprzemyskiej gminie Fredropol.
Wójtem gminy Fredropol od 2010 r. jest Mariusz Śnieżek. Do tej pory nie miał zastępcy. – Takie stanowisko istniało jeszcze za moich poprzedników. Przez pięć lat, część obowiązków wykonywałem ja, a część sekretarz. Tych obowiązków jednak przybywa (...)
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
21 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
... ze Szczecina 83.15.191.210 18.12.2015

układ się trzyma, choć słabnie...

user
gęgołek 31.183.226.249 18.12.2015

Droga kariery powinna być odwrotna - od tego stanowiska winna zaczynać swoją przygodę z "polityką" to może po kilkunastu latach wybraliby ją na wójta.
A tak Pani Łukacijewska zrobiła jej "krzywdę i regionowi".

user
czytelnik 82.160.152.52 18.12.2015

Przez tyle lat w gminie nie było zastępcy Wójta aż teraz nagle jest potrzebny. Być może obecny doszedł do wniosku że trzeba się podzielić swoimi poborami i obowiązkami z potrzebującymi.

user
pia 83.31.187.186 12:28:02 19-12-2015

Zobowiązania...

user
mieszkaniec z Huwnik 81.161.204.70 15:53:34 20-12-2015

Odpuścicie trochę sobie. Wójt ma rację że jest wiele do zrobienia:

np. w Huwnikach

brak wodociągu (w czasie suszy nawet wody w studniach)

brak kanalizacji

brak gazu

brak zasięgu telefonii GSM( np. szkoła ośrodek itp.)

brak zasięgu telewizji DVBT

brak Internetu Szerokopasmowego

itg



user
chłop z Sierakośców 31.183.226.249 20:44:42 20-12-2015

Aquaparku też pewnie nie ma?

Trudno żeby to wszystko było w wiosce na końcu świata.

Z drugiej strony - gdzie do tej pory była rada sołecka, sam sołtys, gdzie mieszkańcy?

70 lat po wojnie - był czas powolutku po kolei wszystko zrobić.

user
r 83.31.95.50 21:02:42 20-12-2015

Te Huwniki to gdzie w Etiopii?

user
miasto 213.199.225.33 07:55:26 21-12-2015

Na Kazanowie jest w blokach po 5 swiatłowodów. W Rzeszowie na Baranowce w bloku w którym kolega wynajmuje  mieszkanie jest 67 dostawców internetu ( sześćdziesiąt siedem światłowodów) wszystko z dotacji unijnych „Rozbudowa sieci szerokopasmowej polski wschodniej”. Jak pytam lokalnych dostawców  z powiatu  kiedy będzie światłowód w Huwnikach dostaję odpowiedź że tam się nie opłaca. Pytam kto pozwolił za środki unijne zdublować tyle łączy do jednej lokalizacji na Baranówce ?  Większość tych firm to firmy krzak wzięły dotacje a usług i tak nie będą świadczyć. Dawnej tepsie zapłacili za dzierżawę kanalizacji na okres trwałości projektu a później jak ktoś nie zapłaci to światłowód przejdzie na własność tpsa teraz Orange(czytaj Francji). Z tego wynika że Huwniki nie kwalifikowały się do tego projektu, czyżby Polska wschodnia kończyła się w Rzeszowie o czym my tutaj jeszcze tego nie wiemy?


user
Półwyspiarz 31.183.210.150 18.12.2015

To już nie było kogo innego? Zbyt grube nici, dratwa.⛄

user
WB 83.18.52.190 14:13:34 18-12-2015

Nawet z Po umiłowanego pani się wypisała :))

user
po 85.214.250.48 18.12.2015

Teraz widać dlaczego tak nerwowo sprzedawano w ostatnim okresie majątek gminy(pola łąki lasy.....

user
hfhfh 213.199.225.33 14:22:17 18-12-2015

Tak postępuje współczesny biznesmen. Wcześniej pseudobiznesmeni dzierżawili od gminy np. 100ha i płacili podatku 1 tysiąc gminie(był to już poruszane na łamach tej gazety). Z dotacji unijnych brali za darmo 100 tyś.

Ciekawe co nowa władza na to? Pewno zna o wiele sprytniejsze mechanizmy.

user
Fox 178.183.247.129 17:45:12 18-12-2015

Nowa wladza tez ma hektary i bierze dotacje. Np. znany ćpun Marek Kuchcinski, wymieniac dalej ?

user
wierny 180.166.112.47 18.12.2015

Nie czepiajcie się. Gwardian na odpuście budowę drogi z Kalwarii do Huwnik uznał jako cud za wstawiennictwem wójta i obecnego zastępcy, więc niedługo będziecie się do nich modlić i prosić o łaskę!

user
pytajacy 213.199.225.43 14:33:47 18-12-2015

To ta droga która prowadzi do Wiaru? Ale będą jaja jak obecna władza nie da środków na most. Totalna wtopa

user
n/n 78.8.203.39 14:05:38 19-12-2015
Most już powstał, ale na Sanie w Krzywczy. Zgadnijcie zx czyjej inicjatywy.
user
pan 185.18.135.195 18.12.2015

widocznie  p. wojt sie przymeczyl a co nato radnii rada gm !!!

user
Powiat Przemyski 78.131.239.62 18.12.2015

Dobrze,że kolega Śnieżek zlitował się bo była by bezrobotna , Nie dostała lepszych propozycji stanowiska . Ale czy dobrze zrobił ? to osądzie rada gminy , Czy tak biedną gminę stać na dodatkowe  drogie stanowisko ? 

user
f 83.31.187.186 22:59:43 19-12-2015

wszystko się może zdarzyć

user
mon-tini 31.175.63.85 18.12.2015

Nie znam kulis tej roszady, ale dla powiatu i gminy to szansa oraz  zaszczyt , że osoba z takim CV zdecydowała się na taką, stosunkowo skromną,  posadę.

 

user
n/n 78.8.203.39 14:03:16 19-12-2015

Taaak, szczególnie jak się mieszka od lat w gminie Krasiczyn. Szkoda tylko, że nowy most w Krzywczy Pani vice wójt już się nie przyda, bo pewno miała tamtędy podróżować do roboty w Rzeszowie. A  do Ferdopola w przeciwnym kierunku.  

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium