Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Przemyśl, Kalwaria Pacławska
Spędź ferie zimowe z franciszkanami
15 lutego 2016 roku rozpocznie się 10. Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych. Jak co roku jest to okres ferii zimowych dla szkół z części województw. Jubileuszowe Spotkanie ściśle wiązać się będzie z Rokiem Miłosierdzia w Kościele katolickim. Jego miejscem będzie Kalwaria Pacławska.
fot. zbiory własne
Zimowy FSM rozpocznie się w poniedziałek 15 lutego 2016 roku.

Zimowy FSM rozpocznie się  wspólną kolacją w poniedziałek 15 lutego i zakończy się mszą świętą 20 lutego. Tematem jest Projekt Mesjasz UKŁAD OTWARTY. 

Podczas Spotkania organizatorzy chcą pokazać uczestnikom co Bóg oferuje człowiekowi. Zaprasza go do układu, jakim jest relacja miłości. Istnieje ona między Trójcom, ale i w każdym z nas. Szukamy bowiem miłości i akceptacji w relacjach z drugim człowiekiem.

W ten sposób franciszkanie chcą nawiązać do roku liturgicznego miłosierdzia w Kościele katolickim. Papież Franciszek ogłosił obecny rok liturgiczny rokiem miłosierdzia. Obchody rozpoczęły się 8 grudnia w dniu uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przez otworzenie Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra w Watykanie. Są one symbolem Chrystusa – Bramy Miłosierdzia.

– Nawiązując do tematu roku liturgicznego chcemy pokazać fsmowiczom jak wielkie jest miłosierdzie boże. Bóg dał nam swego Syna bo tak nas kochał. Nie wystarczy to usłyszeć, trzeba naprawdę uwierzyć. Chcemy dać młodym miejsce właśnie do takiego żywego spotkania z Panem– mówi o. Marcin Drąg, dyrektor zimowego FSM-u.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium