Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2018, Środa 25 kwietnia 2018 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Przemyśl, LESZCZAWA DOLNA
Z siekierą po wino. Jest areszt dla podejrzanego
Sąd Rejonowy w Przemyślu polecił tymczasowo aresztować 32-latka podejrzanego o rozbój z użyciem siekiery. Mężczyźnie grozi nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności.
fot. KMP Przemyśl
Właśnie tą siekierą posłużył się 32-letni sprawca rozboju.

– Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 14 bm. – mówi podkomisarz Bogusława Sebastianka, oficer prasowy z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. – Tego dnia około godziny 18 do sklepu spożywczego w Leszczawie Dolnej przyszedł klient i zażądał od sprzedającej butelki wina. Ponieważ nie miał pieniędzy, kobieta odmówiła. Wtedy mężczyzna zamachnął się trzymaną w ręce siekierą, grożąc, że jej użyje. Na szczęście, w placówce przebywał mąż ekspedientki, który wraz z dwoma innymi klientami obezwładnił napastnika i odebrał mu niebezpieczne narzędzie. Agresywny człowiek, podczas gdy był wyprowadzany ze sklepu wyrwał się i wybił szybę w oknie – dodaje. 

32-latek zdołał uciec na chwilę przed przyjazdem wezwanego patrolu policji. Po drodze wybił szyby w oknach 2 domów. Wkrótce został zatrzymany i przewieziony do przemyskiej komendy. Tutaj okazało się, że jest pijany. Miał 2 promile alkoholu.

– W środę, 16 bm. Sąd Rejonowy w Przemyślu przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował w stosunku do podejrzanego tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy – informuje podkomisarz Sebastianka.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium